Share

نیروهای عراق آخرین افراد داعش را که همچنان در رمادی مقاومت می‌کنند هدف قرار داده‌اند. شکست داعش در رمادی ضربه تازه‌ای به این گروه است. داعش در عراق و سوریه موضع دفاعی گرفته است.

Irak-armee2

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، نیروهای ضدتروریست عراق امروز چهارشنبه ۲۳ دسامبر / ۲ دی، در فردای حمله به مرکز رمادی، به آرامی به سوی ساختمان‌های اداری محلی پیش‌روی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: حمله بزرگ ارتش عراق به مرکز رمادی

یک سرتیپ ارتش عراق گفت: «نیروهای ما اکنون در ورودی منطقه “حوض”، جایی که مقر دولت محلی است، قرار دارند.»

تصرف این منطقه از شهر رمادی گامی کلیدی در فتح کامل آن خواهد بود. سخنگوی نیروهای ضدتروریست عراق روز گذشته گفته بود تسخیر کامل شهر در سه روز انجام خواهد شد.

رمادی در حدود ۱۰۰ کیلومتری غرب بغداد قرار داد و مرکز استان انبار عراق است. گروه «دولت اسلامی» (داعش) با فتح این شهر در ماه مه سال جاری شکست سنگینی را به ارتش عراق تحمیل کرد.

نیروهای عراقی در حال حاضر با پشتیبانی ائتلاف جهانی علیه داعش در شهر خالی از سکنه رمادی خانه به خانه به‌دنبال تله‌های انفجاری کارگذاری‌شده توسط داعشی‌ها هستند. آن‌ها مشغول «پاکسازی» مناطق مسکونی از مواد منفجره و مهمات بسیاری هستند که نیروهای داعش از خود بر جای گذاشته‌اند.

هفته گذشته مسئولان نظامی عراق تأیید کردند که بیش از ۳۰۰ جنگجوی داعش در رمادی نمانده‌اند.

سرهنگ استیو وارن، سخنگوی ائتلاف جهانی روز سه‌شنبه گفت: «سقوط رمادی اجتناب ناپذیر است (…) اما نبرد دشوار خواهد بود.»

به‌گفته او هزاران نفر از غیرنظامیان همچنان در شهر به‌سر می‌برند و داعش از گروهی از مردم به‌عنوان سپر دفاعی استفاده کرده است.

با فتح رمادی توسط نیروهای عراقی، شهر فلوجه یکی دیگر از پایگاه‌های داعش بیش از پیش منزوی خواهد شد.

هدف اصلی نیروهای عراق بازپس‌گیری تمام سرزمین‌هایی است که از سال ۲۰۱۴ در تصرف داعش است. یکی از مهم‌ترین هدف‌ها آزادسازی موصل دومین شهر بزرگ عراق است.

Share