Share

در پیامی صوتی منسوب به ابوبکر البغدادی، خلیفه  گروه دولت اسلامی شام و عراق، داعش، اسرائیل و دولت‌هایی که در ائتلاف ضد داعش شرکت دارند را تهدید کرد.

Abubakr-Baghdadi2

خبرگزاری آسوشیتدپرس، شامگاه شنبه ۲۶ دسامبر/ پنجم دی از انتشار پیامی صوتی منتسب به ابوبکر البغدادی، خلیفه خودخوانده داعش در فضای مجازی خبر داد.

البغدادی در این پیام صوتی ۲۴ دقیقه‌ای گفت که حملات هوایی ائتلاف جهانی علیه داعش تأثیری بر این گروه اسلام‌گرای تندرو نگذاشته است و تنها موجب شده که آن‌ها مصمم‌تر شوند.

خلیفه داعش گفت: «آن‌ها نه موجب هراس ما می‌شوند و نه ما را در عزم خود متزلزل می‌کنند زیرا ما پیروزیم».

ائتلاف نیروهای دموکراتیک سوریه که متشکل از یگان‌های مدافع خلق و نیروهای عرب و آشوری مستقر در الحسکه در شمال سوریه هستند، شنبه ۲۶ دسامبر اعلام کردند که یکی از سد‌های روی رودخانه فرات را از کنترل داعش خارج کردند. این سد در نزدیکی تشرین بخش قابل توجهی از برق شمال سوریه را تأمین می‌کند.

داعش در هفته‌های اخیر بخش‌های متعددی از سوریه و عراق را که تصرف کرده بود از دست داد. رقه، منبیج، رمادی و سنجار از جمله این مناطق است.

تهدید اسرائیل و ائتلاف ضد داعش

البغدادی در این پیام صوتی هم‌چنین اسرائیل را تهدید کرد و گفت: «فراموشتان نکردیم و هر روز به شما نزدیک‌تر می‌شویم.»

خلیفه داعش یهودیان اسرائیل را تهدید کرد که هنگامی که داعش وارد شهرهایشان شود آنها «پشت درخت و سنگ» پنهان خواهند شد.

او خطاب به ایالات متحده آمریکا  گفت: «اگر جرأت دارند پایشان را در خاک سوریه و عراق گذارند. آن‌ها جرأت ندارند زیرا از مجاهدین اسلام می‌ترسند».

خلیفه داعش با «نامسلمان» و «ملعبه ارباب روس و ارتش سوریه» خواندن ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی، از مسلمانان عربستان خواست تا به داعش بپیوندند.

عربستان سعودی در دسامبر سال جاری از تشکیل ائتلاف علیه تروریسم در ریاض خبر داد. این ائتلاف دارای ۳۴ عضو است. ایران، عراق و سوریه عضو این ائتلاف نیستند.

این اولین پیام صوتی البغدادی پس از گذشت هفت ماه است. آخرین پیام صوتی منتسب به او در ماه می سال جاری میلادی منتشر شد.

هنوز اصالت این پیام تأیید نشده است. پیام‌های منتسب به البغدادی توسط سازمان رسانه‌ای الفرقان که رسانه داعش است در سایت‌ها و توییتر منتشر می‌شوند.

Share