Share

پلیس بلژیک یک مظنون دیگر را در بروکسل بازداشت کرد. این فرد با تروریست‌هایی که در ۱۳ نوامبر به پاریس حمله کردند ارتباط داشت. آتش‌بازی‌های شب سال نو نیز در بروکسل لغو شد.

Belgian-Police

به‌گزارش رویترز، دادستانی بلژیک امروز پنج‌شنبه ۳۱ دسامبر / ۱۰ دی اعلام کرد که پلیس در جست‌وجوهای خود در منطقه مولنبیک بروکسل یک مظنون ۲۲ ساله را به اتهام جنایت و عضویت در یک سازمان تروریستی بازداشت کرد.

در جست‌وجوهای پلیس سلاح و یا مواد منفجره یافت نشد اما ۱۰ موبایل ضبط شد.

دستگیری این فرد دهمین بازداشت در رابطه با ترورهای پاریس است. در جریان این ترورها که گروه «دولت اسلامی» (داعش) مسئولیت آن‌ها را برعهده گرفت، ۱۳۰ نفر کشته شدند. چندین نفر در این رابطه در پاریس و بلژیک دستگیر و یا کشته شدند.

بروکسل از چند هفته پیش در مرکز توجه بازرسان ضدتروریست قرار دارد. دست‌کم دو تن از عاملان اصلی ترورهای پاریس در منطقه مولنبیک بروکسل زندگی می‌کردند. این منطقه به‌عنوان پایگاه نیروهای تندروی اسلامگرا شناخته می‌شود.

از سوی دیگر ایوان میور، شهردار بروکسل امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد که به‌منظور پیشگیری از حملات احتمالی تروریستی، با هماهنگی با وزارت کشور مراسم آتش‌بازی سال نو میلادی در بروکسل برگزار نخواهد شد.

روز سه‌شنبه دو مظنون تروریست در بلژیک بازداشت شده بودند که به‌گفته مقامات امنیتی قصد داشتند در شب تحویل سال نو در مناطق مختلف بروکسل بمب‌گذاری کنند.

بیشتر بخوانید: بلژیک: عملیات تروریستی در جشن‌های سال نو خنثی شد

Share