Share

عزت‌الله انتظامی، بازیگر مطرح تئا‌تر، سینما و تلویزیون ایران در گفت‌و‌گو با تارنمای روزنامه شرق به ممنوع بودن فعالیت هنری جعفر پناهی و رخشان بنی‌اعتماد کارگردانان سینمای ایران و فاطمه معتمدآریا، بازیگر، اشاره کرد و گفت: “من از مسئولان در‌خواست می‌کنم تا هرچه زود‌تر مشکل این هنرمندان را حل کنند و نگذارند سال نو برای آن‌ها با ادامه مشکلات آغاز شود.”

وی با اعلام این‌که “مسئولان دولتی اجازه دهند سال نو با گشایش در کار‌ها شروع شود”، افزود: “حل مشکل جعفر پناهی، عیدی به جامعه هنر ماست. خوشحال می‌شوم به این درخواست من توجه شود.”

انتظامی جوایز جهانی جعفر پناهی را عامل “سربلندی سینمای ایران” دانست و تأکید کرد: “شنیده‌ام جعفر پناهی را به دلیل فیلمی که می‌خواسته بسازد از فیلمسازی محروم کرده‌اند. آیا برای فیلم نساخته محرومش کرده‌اند؟ برای عمل نکرده؟”

این بازیگر قدیمی سینمای ایران افزود: “فرض می‌کنیم می‌خواسته انتقاد کند. انتقاد کردن که جرم نیست. فیلمساز باید بتواند حرفش را در فیلمش بزند. حالا که نگذاشته‌اید، پس چرا از فیلم‌های بعدی‌اش هم جلو‌گیری می‌کنید؟”

انتظامی در ادامه با اشاره به این‌که “رخشان بنی‌اعتماد دغدغه‌های جامعه را در فیلم‌هایش نشان می‌دهد”، افزود: “حیف است که نمی‌گذارند ایشان کار کند. جامعه ما به فیلم‌های خانم بنی‌اعتماد احتیاج دارد.”

وی همچنین فاطمه معتمد‌آریا را “بزرگ‌ترین بازیگر زن ایران” دانست و تأکید کرد: “حیف است که نتواند آزادانه در نقش‌هایی که انتخاب می‌کند بازی کند. او را از بازیگری محروم کرده‌اند چرا؟”

این بازیگر ۸۸  ساله در بخش دیگری از سخنان خود خانه سینما را خانه همه خانواده سینما دانست و افزود: “من بار‌ها به مسئولان گفته‌ام که تعطیل‌کردن خانه سینما، اشتباه بوده است.”

Share