Share

پیکربی‌جان ۲۱ پناهجو در سواحل دریای اژه در ترکیه یافت شد. تعدادی از این پناهجویان کودک بودند.

به گزارش سایت «دیِلی صباح» ترکیه (Daily Sabah)، صبح روز سه‌شنبه، ۵ ژانویه / ۱۵ دی، پیکر ۲۱ پناهجو در دو ناحیه ساحل دریای اژه پیدا شد. پلیس ترکیه گفته است سه تن از غرق‌شدگان کودک بودند.

هر دو قایق در صدد رد کردن مرز ترکیه و رسیدن به ساحل جزیره لزبوس یونان بودند. طوفان در دریا باعث شد سرنشینان کشتی به دریا بیفتند. گارد ساحلی کوشید که با سه قایق و یک بالگرد آن‌ها را نجات دهد. اگرچه گارد ساحلی نتوانست جان ۲۱ پناهجو را نجات دهد اما هشت نفر را نجات داد.

جسد بی‌جان این پناهجویان در نواحی ساحلی ایوالیک (Ayvalik) و دیکیلی (Dikili) یافت شد. تاکنون هویت پناهجویان مشخص نشده است.

به‌گزارش سازمان ملل متحد، از آغاز سال ۲۰۱۵ بیش از یک میلیون نفر برای پناهندگی به سمت اروپا رفته‌اند که حدود ۹۷۰ هزار نفر از آن‌ها از طریق دریای مدیترانه دست به چنین اقدامی زده‌اند. از آن‌جا که قاچاقچیان انسان برای عبور پناهجویان از قایق‌های نامناسب استفاده می‌کنند همواره احتمال غرق شدن این قایق‌ها می‌رود.

سازمان بین‌المللی مهاجرت در روز ۱۸ دسامبر / ۲۷ آذر اعلام کرد که در سال ۲۰۱۵، در سراسر جهان ۵۰۰۰ نفر در مسیر فرار از جنگ و گرسنگی جان باخته‌اند.

در همین زمینه:

دست‌کم ۲۱ پناهجو در سواحل ترکیه و یونان غرق شدند

غرق شدن کشتی پناهجویان در سواحل ایتالیا ده‌ها کشته به‌ جای گذشت

۱۱ پناهجو در دریای اژه غرق شدند

بیش از ۷۰ کودک پناهجو در دریای اژه غرق شده‌اند

Share