Share

یک نفر در خرم‌آباد مرکز استان لرستان و سه نفر در شهرستان لارستان استان فارس اعدام شدند.

Edam

هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۱ دی گزارش داد، قدرت گراوند، زندانی متهم به قتل، صبح روز یکشنبه ۲۰ دی در زندان خرم‌آباد اعدام شده است.

همچنین سه زندانی دیگر به اتهام جرایم مرتبط به مواد مخدر در لارستان اعدام شده‌اند.

به‌گفته کاظم موسوی، رئیس دادگستری لارستان این زندانیان به اتهام «قاچاق مسلحانه مواد مخدر» اردیبهشت سال جاری خورشیدی بازداشت شده بودند.

او افزود:‌ «در زمان دستگیری، بین قاچاقچیان و نیروی انتظامی درگیری شد که یک نفر از متهمان کشته شد و بعد از بررسی سوابق وی مشخص شد او قاتلی فراری از زندان اقلید بوده است.»

هویت سه زندانی‌ای که در لارستان اعدام شده‌اند، اعلام نشده است.

در همین حال روز گذشته چهار زندانی محکوم به اعدام به نام‌های «حمید حاجیان، حسین طوطیان‌نوش، مصطفی جمشیدی و محسن نصیری» به سلول‌های انفرادی زندان ندامتگاه مرکزی کرج منتقل شدند.

پیش از آن نیز روز شنبه ۱۹ دی، ۹ زندانی محکوم به اعدام به نام‌های «حسین معینی، ناصر کریم‌نژاد، مهدی کاهه، رضا تیموری، جواد صادقی، عباد محمدی، مصطفی اجلالی، سجاد نعمتی و زندانی با نام کوچک انوش» برای اجرای حکم به سلول‌های انفرادی زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شده بودند.

زندانیانی که در ایران حکم اعدام دارند یک یا چند روز پیش از اعدام به سلول انفرادی منتقل می‌شوند.

شمار اعدام‌ها در ایران در یک سال اخیر افزایش یافته است.

اعدام زندانیان با جرایم مرتبط با مواد مواد مخدر در حالی افزایش یافته که به تازگی بیش از ۷۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح حذف مجازات اعدام از قانون مبارزه با مواد مخدر را امضا کرده‌اند.

بیشترین آمار اعدام در ایران مربوط به جرایم مواد مخدر است. بر پایه قوانین ایران فروش مقدار معینی از مواد مخدر مجازات اعدام در پی دارد.

Share