Share

بمب‌گذاری در یک مقر پلیس ترکیه در استان کردنشین دیاربکر دست‌کم شش نفر را کشت. رسانه‌های ترکیه حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) را مسئول این انفجار می‌دانند.

مقر پلیس در شهر چنار استان دیاربکر، پس از حملات بامداد پنج‌شنبه

مقر پلیس در شهر چنار استان دیاربکر، پس از حملات بامداد پنج‌شنبه

در ساعات اولیه امروز پنج‌شنبه ۱۴ ژانویه / ۲۴ دی ابتدا یک خودرو بمب‌گذاری‌شده منفجر شد و سپس مهاجمان به مقر پلیس با شلیک گلوله و خمپاره حمله کردند. در این حمله که در شهر چنار استان دیاربکر رخ داد دست‌کم ۳۹ نفر نیز زخمی شدند.

به‌گفته شاهدان عینی دو نفر که در نزدیکی محل انفجار قرار داشتند بلافاصله کشته شدند سه نفر دیگر نیز زمانی که ساختمان مجاور بر اثر حملات فروریخت جان خود را از دست دادند.

خبرگزاری دوغان ترکیه و روزنامه نزدیک به دولت «صباح» گزارش داده‌اند که مهاجمان به اطراف مقر پلیس نیز حمله کرده بودند. بر اثر این حمله چند زن و دست‌کم سه کودک زخمی شدند.

رسانه‌های آنکارا پ‌ک‌ک را مسئول این حملات می‌دانند.

خبرگزاری «فیرات» نزدیک به پ‌ک‌ک گفته است که ساختمان پنج طبقه‌ای پلیس به‌طور کامل فروریخته است. این خبرگزاری از تعداد کشته‌ها و طراحان اصلی این حملات چیزی نگفته است.

«صباح» نوشته است که پس از حملات نیروهای کمکی پلیس و سربازان ارتش برای تقویت نظامی منطقه اعزام شده‌اند.

سال‌ها تنش و درگیری میان حکومت ترکیه و پ‌ک‌ک به مذاکرات صلح کشیده شد اما از تابستان گذشته بار دیگر درگیری‌های دو طرف شدت گرفته است.

ارتش ترکیه از ماه دسامبر با تمام قوا وارد منطقه کردنشین شرق و جنوب شرقی این کشور شده و و با شدت هر چه تمام‌تر با نیروهای پ‌ک‌ک می‌جنگند. در بسیاری از شهرهای این منطقه شرایط جنگی حاکم است.

Share