Share

در اثر یک انفجار انتحاری در شهر جلال‌آباد در شرق افغانستان دست‌کم ۱۱ تن کشته و ۱۳ تن زخمی شدند.

nangarhar afghanistan

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این انفجار در ساعت ۱۰ صبح یکشنبه ۲۷ دی به وقت محلی در محل زندگی عبید‌الله شینواری، عضو شورای ولایتی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان رخ داد.

عطاء الله خویگانی، سخنگوی والی ننگرهار گفت این انفجار زمانی روی داد که در خانه شینواری مراسم قرآن خوانی به مناسبت آزادی برادر او از بند داعش در حال برگزاری بود.

به گفته خویگانی فردی که اقدام به انفجار انتحاری کرد همراه با مهمانان وارد این مراسم شده بود.

بیمارستان دولتی ننگرهار تعداد کشته‌شدگان را ۱۳ تن و زخمی‌شدگان را ۱۴ تن اعلام کرد اما مقامات ولایت ننگرهار مرگ ۱۱ تن را در این انفجار تأیید کردند. خویگانی گفت که تعداد تلفات رو به افزایش است زیرا افراد زیادی در این مراسم حضور داشتند.

محل زندگی شینواری در نزدیکی کنسولگری پاکستان قرار دارد. هفته گذشته داعش به این کنسولگری حمله کرده بود.

هیچ گروهی تا به این لحظه مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است. یک سخنگوی طالبان در حساب توییتری خود مسئولیت این انفجار را تکذیب کرد.

جلال آباد، مرکز ولایت ننگرهار در ماه‌های اخیر شاهد انفجارها و عملیات‌های متعددی از سوی داعش بوده است. بخشی از ناآرامی‌های این شهر مربوط به درگیری‌های داعش با طالبان است. در حال حاضر داعش کنترل چهار منطقه این ولایت در مرز پاکستان را در دست دارد.

قرار است دوشنبه ۱۸ ژانویه/ ۲۸ دی دور دوم مذاکرات صلح بین دولت مرکزی افغانستان و طالبان آغاز شود. در این نشست نمایندگانی از افغانستان، پاکستان، ایالات متحده آمریکا و چین و احتمالاً نماینده‌ای از گروه طالبان حضور خواهند داشت.

Share