Share

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور گفت با علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ملاقاتی داشته و در آن درباره ردصلاحیت‌ نامزدهای انتخابات مجلس دهم به او گزارش داده است.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور گرایش عمومی شورای نگهبان برای بررسی ردصلاحیت‌ها را مثبت دانست.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور گرایش عمومی شورای نگهبان برای بررسی ردصلاحیت‌ها را مثبت دانست.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) رحمانی فضلی امروز چهارشنبه ۳۰ دی اعلام کرد که دیدارش با رهبر جمهوری اسلامی روز گذشته انجام شد.

وزیر کشور از واکنش علی خامنه‌ای چیزی نگفت.

عبدالرضا رحمانی فضلی با بیان این‌که تاکنون ۲۰ ملاقات درباره ردصلاحیت‌ها داشته افزود گزارش‌هایی نیز به شورای نگهبان داده است.

وزارت کشور ایران از ثبت‌نام بیش از ۱۲ هزار نفر در انتخابات دهمین دوره مجلس خبر داده بود که این تعداد بیش از دو برابر تعداد ثبت‌نام‌کنندگان دوره‌های قبل است. هیأت‌های نظارت تنها صلاحیت چهار هزار و ۷۲۰ کاندیدا را تأیید کرده‌اند.

وزیر کشور گرایش عمومی شورای نگهبان برای بررسی ردصلاحیت‌ها را مثبت دانست و گفت: «آقای جنتی معتقد است باید این مسائل در یک فضای منطقی و با رایزنی مشترک حل شود و یک فضای اقناعی ایجاد شود تا همه اطمینان داشته باشند که حق‌شان ضایع نشده است.»

صبح چهارشنبه نیز سیامک ره‌پیک، معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان گفت احتمال دارد شمار تأیید صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس ایران ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش پیدا کند.

بیشتر بخوانید: «احتمال افزایش ۱۵ درصدی تأیید صلاحیت نامزدهای انتخابات»

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان همزمان در هفتم اسفندماه سال جاری خورشیدی برگزار خواهد شد.

Share