Share

محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین لغو تحریم بانک سپه و بازپس‌گیری یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از اموال بلوکه‌شده ایران را نه نتیجه مذاکرات که به‌دلیل آزادسازی آن‌چه او «جاسوسان آمریکا» خواند، دانست.

محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین

محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار نقدی، امروز چهارشنبه ۳۰ دی گفت: «لغو تحریم بانک سپه و بازپس‌گیری یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از اموال بلوکه شده ایران پس از ۳۶ سال نشان داد که آمریکا جز زبان زور نمی‌فهمد.»

 

او با بیان این‌که «هنوز بیش از ۵۰ میلیارد دلار باید برگردانده شود» افزود: «باز پس‌گیری این مبلغ در قبال آزادی جاسوس آمریکایی انجام شده و ربطی به جریان مذاکرات ندارد.»

در روز اعلام اجرای توافق‌نامه هسته‌ای ایران یا همان برجام، چهار زندانی ایرانی – آمریکایی از زندان‌های ایران و هفت ایرانی از زندان‌های آمریکا آزاد شدند. جیسون رضائیان روزنامه‌نگار واشنگتن پست، امیر حکمتی تفنگدار دریایی سابق آمریکا و سعید عابدینی کشیش مسیحی زندانیانی بودند که ایران آزاد کرد. جمهوری اسلامی این زندانیان را به جاسوسی متهم کرده بود.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا درباره روند تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا گفته بود که مقام‌های دو طرف ۱۱ یا ۱۲ جلسه محرمانه مذاکره داشتند.

بیشتر بخوانید: مقامات آمریکایی: برای تبادل زندانیان ۱۱ یا ۱۲ جلسه محرمانه با ایران داشتیم

آمریکا گفته است که لغو تحریم بانک سپه و بازپس‌‌دادن یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار از اموال بلوکه‌شده ایران را به نشانه حسن‌نیت در مذاکرات هسته‌ای با ایران انجام داده است اما محمدرضا نقدی چنین وانمود می‌کند که ایران با «قدرت و زور» موفق به بازپس‌گیری اموال خود شده است. او گفت: «مستکبرین جز زبان زور نمی‌فهمند. اگر قدرتمند نباشیم مستکبرین و زورگویان همان بلایی را که بر سر ملت‌های دنیا آورده‌اند بر سر ما هم خواهند آورد و ثروت و سرمایه ملت ایران را به تاراج می‌برند.»

Share