Share

یکی از نمایندگان اصلی اپوزیسیون سوریه گفت تا زمانی که روسیه به بمباران‌های خود در سوریه پایان ندهد و نیروهای دولتی که مناطق غیرنظامی را محاصره کرده‌اند از این مناطق خارج نشوند هیچ‌گونه مذاکره‌ای با مقامات سوریه انجام نخواهد شد.

جورج صبرا، مرد شماره دو هیأت مذاکره‌کننده اپوزیسیون سوریه و از رهبران جنبش چپ این کشور

جورج صبرا، مرد شماره دو هیأت مذاکره‌کننده اپوزیسیون سوریه و از رهبران جنبش چپ این کشور

به‌گزارش رویترز، جورج صبرا، مرد شماره دو هیأت مذاکره‌کننده اپوزیسیون سوریه و از رهبران جنبش چپ این کشور امروز جمعه ۲۲ ژانویه / ۲ بهمن‌ماه گفت که روز شنبه با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا دیدار خواهد کرد.

جان کری روز گذشته (پنج‌شنبه) برای حفظ مذاکرات ژنو درخواست کرد تا مذاکرات به‌شکل غیرمستقیم دنبال شوند. رژیم سوریه که از حمایت روسیه برخوردار است آمادگی خود را در این‌باره اعلام کرد.

مذاکرات صلح سوریه قرار است در روز دوشنبه ۲۵ ژانویه / ۵ بهمن‌ماه از سر گرفته شود اما استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل برای برقراری صلح در سوریه روز گذشته گفت ممکن است مذاکرات در این تاریخ برگزار نشود.

بیشتر بخوانید: نماینده سازمان ملل در امور سوریه: احتمال تعویق مذاکرات صلح

جورج صبرا گفت: «شیوه مذاکرات به ما مربوط نیست، آن‌چه مهم است شرایطی است که باید برای مذاکرات فراهم شود.»

او به چنین پرسشی که آیا این سخن به معنای رد مذاکرات غیرمستقیم است پاسخ مثبت داد.

صبرا افزود: «موانعی که بر سر راه کنفرانس قرار دارند هنوز برداشته نشده‌اند. بمباران مناطق غیرنظامی توسط روس‌ها باید متوقف شود و محاصره شهرها باید پایان یابد.»

این در حالی است که ریاض حجاب، هماهنگ‌کننده هیأت نمایندگی اپوزیسیون سوریه برای مذاکره با حکومت روز چهارشنبه اسامی نمایندگان اپوزیسیون در مذاکره با مقامات حکومتی سوریه را معرفی کرد.

Share