Share

قدرت‌الله ولدی، ‌مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت که ۶۱۸ واحد صنعتی و غیر صنعتی در این استان تعطیل شده‌اند.

bikari

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، ولدی شنبه سوم بهمن در حاشیه جلسه ستاد احیای ظرفیت‎های راکد استان لرستان، ارزش ریالی این واحدهای تعطیل‌شده را یک هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

به گفته او، تاکنون برای ۱۲ واحد تعطیل در استان لرستان جلسه تشکیل شده و در آینده تعیین تکلیف می‌شوند.

دلیل تعطیلی این واحد‌ها اعلام نشده است.

‌مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت که مدیران دستگاه‌های اجرایی برایشان مهم نیست واحدهای زیرمجموعه‌شان تعطیل هستند و به همین دلیل استانداری در این زمینه ورود کرده است.

به گفته ولدی، ۱۴۸ واحد از ۶۱۸ واحد در اختیار اداره کل تعاون لرستان، ۱۹۴ واحد در اختیار جهاد کشاورزی، ۱۲۱ واحد در اختیار صنعت و معدن، ۱۴۱ واحد در اختیار شرکت‌های صنعتی و ۱۴ واحد در اختیار میراث فرهنگی است.

این مقام استانداری لرستان هشدار داد که ادارات دولتی یا باید این واحد‌ها را احیا کنند یا با آن‌ها «برخورد می‌شود».

او گفت که از ارگان‌هایی مانند اداره اطلاعات، بازرسی، دیوان محاسبات، قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه و بسیج سازندگی برای احیای این واحد‌ها کمک گرفته می‌شود.

هوشنگ بازوند، استاندار لرستان شهریورماه امسال گفته بود که احیای ۶۱۸ واحد راکد و تعطیل‌شده در استان لرستان «بخش اعظمی از نگرانی‎های استان را در بحث اقتصاد برطرف می‌کند».

بر پایه آمارهای رسمی ۵۰۰ واحد سنگ‌بری و ۱۵۹ واحد در شهرک‌های صنعتی لرستان تعطیل شده‌اند.

Share