Share

در اثر حملات هوایی شامگاه شنبه ۲۳ ژانویه/ سوم بهمن به منطقه‌ای در نزدیکی شهر دیرالزور در شرق سوریه، ۶۳ تن کشته شدند. ۹ تن از کشته شدگان کودک بودند.

Syria-Russia

به گزارش خبرگزاری رویترز، حمله به ناحیه خشام در نزدیکی دیرالزور، سومین حمله هوایی طی ۴۸ ساعت گذشته بود که به کشته شدن ده‌ها سوری انجامید.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا، با تأیید تعداد تلفات این حمله گفت که جنگنده‌های روسیه این حمله هوایی انجام دادند.

بخشی از منطقه دیرالزور در کنترل نیروهای دولتی سوریه است اما داعش کنترل بخش عمده این منطقه را در دست دارد. بمب افکن روسیه همزمان با پیش‌روی نیروهای زمینی دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، این منطقه را بمباران می‌کنند.

نیروهای داعش از ماه مارس ۲۰۱۵ منطقه تحت کنترل دولت سوریه در دیرالزور را محاصره کرده‌اند.

در حملات هوایی جمعه ۲۲ ژانویه به شهر رقه، پایتخت خلافت خودخوانده داعش، ۴۴ تن کشته شدند. آمار تلفات این بمباران با مرگ زخمی‌شدگان رو به افزایش است.

اپوزیسیون سوریه پیش از این هشدار داده بودند که چنانچه روسیه حملات خود را متوقف نکند در مذاکرات صلح شرکت نخواهند کرد.

جورج صبرا، مرد شماره دو هیأت مذاکره‌کننده اپوزیسیون سوریه و از رهبران جنبش چپ این کشور جمعه ۲۲ ژانویه / دوم بهمن گفت تا زمانی که روسیه به بمباران‌های خود در سوریه پایان ندهد و نیروهای دولتی که مناطق غیرنظامی را محاصره کرده‌اند از این مناطق خارج نشوند، هیچ‌گونه مذاکره‌ای با مقامات سوریه انجام نخواهد شد.

Share