Share

منابع خبری می‌گویند لیست هزار نفری اصلاح‌طلبانی که گفته شده از سوی شورای نگهبان تأیید صلاحیت شده‌اند، واقعیت ندارد.

election

روزنامه شرق، امروز شنبه ۱۰ بهمن در گزارشی نوشت که این خبر در کانال‌های تلگرامی منتشر شده و فعالان اصلاح‌طلب آن را تکذیب کرده‌اند.

الیاس حضرتی و مهدی نادمی دو تن از اصلاح‌طلبانی هستند که پیشتر از سوی هیأت‌های نظارت وابسته به شورای نگهبان ردصلاحیت شده بودند اما اکنون نام آن‌ها در لیست هزار نفره‌ای قرار دارد که گفته شده شورای نگهبان، صلاحیت‌شان را تأیید کرده است.

این دو کاندیدای اصلاح‌طلب گفته‌اند که نامه‌ای رسمی در مورد این‌که صلاحیت‌شان برای حضور در انتخابات مجلس از سوی شورای نگهبان تأیید شده باشد، دریافت نکرده‌اند.

بیش از ۱۲ هزار تن در انتخابات مجلس که اسفند سال جاری برگزار می‌شود، کاندیدا شده بودند اما هیأت‌های نظارت بیش از هشت هزار تن از آنان را تأیید نکردند. اصلاح‌طلبان در این انتخابات سه هزار کاندیدا داشتند که تنها صلاحیت ۳۰ تن از آنان تأیید شده است.

فعالان اصلاح‌طلب می‌گویند قصد ندارد انتخابات را تحریم کنند و برای انتشار فهرست‌های انتخاباتی منتظر اعلام نتایج اعتراضات کاندیداها در ۱۷ بهمن جاری هستند.

مقام‌های دولتی نیز می‌گویند که با رهبر جمهوری اسلامی و شورای نگهبان رایزنی‌ کرده‌اند تا ردصلاحیت‌شدگان، از سوی شورای نگهبان تأیید شوند.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز جمعه هفتم اسفند ۱۳۹۴ برگزار می‌شود.

Share