Share

آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان که همراه با هیأتی ۵۰ نفره، شامگاه شنبه ۱۷ بهمن وارد ایران شد گفت که قصد دارد همکاری‌های دولتش را با ایران در زمینه‌های فنآوری گسترش دهد.

tsipras in Isfahan

آلکسیس سیپراس شامگاه شنبه ۱۷ بهمن وارد اصفهان شد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، سیپراس عصر یکشنبه ۱۸ بهمن، در بازدید از پارک فنآوری پردیس و در نشستی با مهدی صفارنیا، رئیس این پارک، سفر خود را «نقطه عطفی در روابط دو کشور» دانست.

در این سفر، ۵۰ تن از صاحبان صنایع، بنگاه‌های اقتصادی و تجاری و مقامات یونان از جمله وزرای امور خارجه، محیط زیست و انرژی، دارایی، گردشگری و توسعه به همراه معاونان، نخست وزیر یونان را همراهی می‌کنند.

سیپراس اولین مقام ارشد دولتی اروپا است که پس از سفر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران به اروپا و عقد قراردادهای تجاری با سرمایه‌گذاران اروپایی، به ایران سفر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، آلکسیس سیپراس قرار است در این سفر با حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران و اسحاق جهانگیری، معاون اول او دیدارهای جداگانه‌ای داشته باشد.

سیپراس و همراهانش شامگاه شنبه مستقیماً به اصفهان رفتند و با استاندار اصفهان دیدار کردند. نخست وزیر یونان پس از بازدید از آثار تاریخی شهر اصفهان، عصر یکشنبه در فرودگاه مهرآباد تهران مورد استقبال عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی ایران قرار گرفت.

قرار است در این سفر مقامات یونانی توافق‌نامه‌هایی را در زمینه ساخت و ساز مسکن، راه‌سازی، مواد غذایی، تولیدات کشاورزی، گردشگری، صنایع دارویی و داروسازی، تبادلات ارزی و بانکی و توسعه روابط فرهنگی با ایران امضا کنند.

هیأتی ۳۱۰ نفره به نمایندگی از ۱۹۷ شرکت، انجمن و بانک ایتالیا دوشنبه، ۱۹ بهمن به تهران سفر خواهند کرد. این سفر دو هفته پس از سفر روحانی به رم، پایتخت ایتالیا و امضا قرارداد با سرمایه‌گذاران این کشور، صورت می‌گیرد.

Share