Share

صفورا تفنگچی‌ها، یک هفته پس از بازداشت فرزندش بهمن دارالشفایی، مترجم و روزنامه‌نگار، در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران وعده‌های انتخاباتی او را یادآوری کرد و گفت مردمی که به او رأی داده‌اند فقط برای برداشتن تحریم‌ها به او رأی ندادند.

بهمن دارالشفایی، مترجم و روزنامه‌نگار

بهمن دارالشفایی، مترجم و روزنامه‌نگار

صفورا تفنگچی‌ها این نامه را در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرده است. او در این نامه صحنه بازداشت فرزندش را توصیف کرده و نوشته است: «یک هفته پیش همین موقع، همین‌جا وسط خانه‌مان، چند مرد ایستاده بودند منتظر که پسرم را بغل کنم و بگویم خدا نگهدارت. بعد بردندش. نگفتند کجا، نگفتند چرا، نگفتند کی هستند و از پسر من چه می‌خواهند.»

بهمن دارالشفایی روز چهارشنبه ۱۴ بهمن‌ماه با حکم شعبه دو دادسرای زندان اوین در منزل خود در تهران بازداشت شد اما هنوز از اتهامات او و نهادی که او را دستگیر کرده اطلاعی در دست نیست.

این روزنامه‌نگار تنها یک بار پس از شش روز بی‌خبری بعدازظهر دوشنبه ۱۹ بهمن‌ماه با مادرش از زندان اوین تماس گرفت اما در این تماس نیز معلوم نشد که چه نهادی او را بازداشت کرده است.

بیشتر بخوانید: تماس بهمن دارالشفایی از زندان و بی‌خبری از دیگر روزنامه‌نگاران زندانی

صفورا تفنگچی‌ها در ادامه نامه خود خطاب به حسن روحانی نوشته است: «هرکس نداند، خودتان می‌دانید که فقط برای برداشتن تحریم‌ها به شما رأی ندادیم. هرچند آن هم مهم بود و خدا را شاکریم که انجام شد. به شما رأی دادیم که امید زنده بماند، که ظلم کم‌تر شود، که آدم‌ها کرامت داشته باشند، که جوان‌ها نروند، بمانند و ایران را بسازند.»

بهمن دارالشفایی به‌عنوان روزنامه‌نگار با روزنامه شرق و روزنامه‌ها و نشریات ضمیمه‌ جهان همشهری، اعتماد ملی و چلچراغ همکاری داشته است.

او پنج سال با بی‌بی‌سی فارسی کار کرد و دو سال پیش پس از آن‌که به فعالیت خود در بی‌بی‌سی پایان داده بود به ایران بازگشت و به کار ترجمه مشغول بود.

«آق بهمن» وبلاگ او که از نخستین وبلاگ‌های فارسی است در دوران پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ به یکی از منابع اصلی خبرها در این زمینه تبدیل شده بود.

Share