Share

شورای نظارت بر صدا و سیمای جمهوری اسلامی در نشست فوق‌العاده خود به مدیران این سازمان در مورد قطع پخش سخنرانی حسن روحانی، رئیس‌جمهور تذکر داد.

seda-sima

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این جلسه که شامگاه چهارشنبه ۲۱ بهمن برگزار شد، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و نماینده دولت در این شورا درمورد قطع پخش سخنان حسن روحانی در مراسم اعطای نشان به مذاکره‌کنندگان ارشد هسته‌ای کشور سخن گفت و در ‌‌نهایت مقرر شد «تذکر لازم» درمورد لزوم هماهنگی بیشتر به سازمان صدا و سیما برای پخش سخنان مقامات ارشد داده شود.

«ابراهیم رئیسی و محمدجواد لاریجانی از طرف قوه قضائیه، عبدالرضا رحمانی فضلی و حسام‌الدین آشنا از طرف دولت و رمضان شجاعی و بیژن نوباوه به انتخاب مجلس» شش عضو کنونی شورای نظارت بر صدا و سیما هستند. ریاست این شورا برعهده ابراهیم رئیسی است.

مراسم اعطای نشان به محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و حسین دهقان وزیر دفاع  چند روز پیش با حضور حسن روحانی برگزار شد.

این مراسم به‌طور زنده در حال پخش از صدا و سیما بود که به‌ناگاه پخش آن متوقف شد. شماری از موافقان توقف پخش سخنان حسن روحانی از صدا و سیما گفته‌اند چون او کاندیدای انتخابات خبرگان است، پخش سخنرانی‌اش قطع شده است.

علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در واکنش به این سخنان گفت صدا و سیما در این زمینه «سلیقه‌ای» رفتار می‌کند و «هر وقت به محتوا تمایلی ندارد، این‌گونه برخورد می‌شود.»

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از سوی رهبر ایران انتخاب می‌شود. در حال حاضر محمد سرافراز رئیس این سازمان است.

صدا و سیما ده‌ها سال است که در اختیار محافظه‌کاران قرار دارد.

Share