Share

شصت‌ونهمین دوره بفتا، جایزه سینمایی بریتانیا، بیشترین جوایز خود را به فیلم «بازگشته» (Revenant) الخاندرو گونزالس ایناریتو، کارگردان مکزیکی اهدا کرد.

لئوناردو دی کاپریو، بازیگر و الخاندرو گونزالس ایناریتو، کارگردان فیلم «بازگشته»

لئوناردو دی کاپریو، بازیگر و الخاندرو گونزالس ایناریتو، کارگردان فیلم «بازگشته»

این دوره از بفتا شب گذشته یکشنبه ۱۴ فوریه / ۲۵ بهمن در لندن برگزار شد و در جریان آن فیلم «بازگشته» پنج جایزه اصلی آن را دریافت کرد، از جمله جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد نقش اول و بهترین فیلمبرداری (امانوئل لوبزکی).

لئوناردو دی‌ کاپریو، بازیگر اصلی این فیلم با بردن جایزه بفتا راه خود را به‌سوی موفقیت در اسکار بازتر کرد.

«بازگشته» پیش از این در روز دوشنبه ۱۱ ژانویه / ۲۱ دی نیز موفق شده بود جایزه بهترین فیلم رشته درام و بهترین کارگردانی را برای ایناریتو و جایزه بهترین بازیگر مرد را برای دی کاپریو در هفتادوسومین دوره گلدن گلوب به ارمغان آورد.

بیشتر بخوانید: فیلم جدید الخاندرو گونزالس ایناریتو سه جایزه گلدن گلوب را برد

الخاندرو گونزالس ایناریتو در فیلم جدید خود «بازگشته» با نگاه اسطوره‌ای، نبرد مرگ و زندگی را را با پیش‌زمینه‌ای از خشونتِ طبیعت و جنگ‌های بین سرخ‌پوستان و سفیدپوستان در سال‌های نخست قرن ۱۹ آمریکا به‌تصویر می‌کشد. لئوناردو دی کاپریو در این فیلم نقش مردی را ایفا می‌کند که در میان جهانی از خشونت برای زنده ماندن تلاش می‌کند.

در شصت‌ونهمین دوره بفتا همچنین بری لارسن، برای ایفای نقش در فیلم «اتاق» بهترین بازیگر نقش اصلی زن شد و در بخش بازیگران نقش مکمل زن و مرد نیز کیت وینسلت برای بازی در فیلم «استیو جابز» و مارک رایلنس برای بازی در فیلم «پل جاسوس‌ها» برگزیده شدند.

در همین زمینه:

«بازگشته»: بی‌رقیب در اسکار

Share