Share

آنگلا مرکل در تازه‌ترین اظهارنظر خود درباره جنگ سوریه ایجاد منطقه پرواز ممنوع در این کشور را امکانی برای کمک به پایان درگیری‌ها در سوریه دانست.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان

آنگلا مرکل روز دوشنبه ۱۵ فوریه / ۲۶ بهمن در گفت‌وگو با روزنامه «اشتوتگارتر تسایتونگ» گفت در شرایط کنونی در صورت توافق، ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه که جنگنده‌های هیچ‌کدام از طرف‌های درگیری در آن اجازه پرواز نداشته باشند می‌تواند یاری‌دهنده باشد.

با این سخنان، آنگلا مرکل از طرح دولت ترکیه برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع حمایت می‌کند.

ترکیه بارها خواستار تشکیل منطقه پرواز ممنوع در مرز خود با سوریه شده است ولی این درخواست با واکنش منفی کشورهای غربی روبه‌رو شده است.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو روز پنج‌شنبه اعلام کرد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو در نظر ندارد در سوریه منطقه پرواز ممنوع ایجاد کند.

روز شنبه نیز دیوید پترائوس، رئیس پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) گفته بود که در صورت ادامه حملات به مخالفان سوری، باید منطقه پرواز ممنوع در این کشور ایجاد شود.

بمباران دو بیمارستان وابسته به پزشکان بدون مرز

روز دوشنبه در چندین حمله هوایی به شمال سوریه، در شهرهای اعزاز و معمره‌النعمان دو بیمارستان وابسته به سازمان پزشکان بدون مرز و یک مدرسه ویران شدند.

در حملات به این دو بیمارستان دست‌کم ۱۳ نفر کشته شده‌اند. سازمان پزشکان بدون مرز رژیم سوریه را عامل این کشتار دانسته و دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است روسیه را مسئول بمباران خوانده است.

Share