Share

بامداد سه‌شنبه، ۱۶ فوریه مراسم پایانی جوایز «گرمی» در لس‌آنجلس برگزار شد. کندریک لامار، خواننده ۲۸ ساله پنج جایزه گرفت و جایزه بهترین آلبوم سال هم به تیلور سوئیفت رسید.

کندریک لامار برای اجرای ترانه « The blacker the berry» با لباس زندانیان و با دستبند روی صحنه رفت

کندریک لامار برای اجرای ترانه « The blacker the berry» با لباس زندانیان و با دستبند روی صحنه رفت

کندریک لامار، خواننده هیپ‌هاپ که در ۱۱ بخش پیشتاز جوایز گرمی در سال ۲۰۱۶ بود، جوایز بهترین آلبوم رپ، بهترین آهنگ رپ، بهترین اجرای رپ، بهترین موزیک ویدئو، و بهترین همکاری رپ در یک آهنگ را به‌دست آورد.

آلبوم لامار با عنوان « To Pimp a Butterfly» تحسین منتقدان را برانگیخته بود. ترانه‌های این آلبوم بر ضد خشونت پلیس علیه سیاهپوستان و تبعیض نژادی در آمریکاست.

کندریک لامار برای اجرای ترانه « The blacker the berry» با لباس زندانیان و با دستبند روی صحنه رفت: کنایه‌ای از این معنا که سیاهان آمریکا سریع‌تر و بیشتر از بقیه شهروندان به زندان محکوم می‌شوند.

«تیلور سوئیفت» با آلبوم «۹۸۹» جایزه بهترین آلبوم سال را به دست آورد. او جایزه‌اش را از دست استیوی واندر، خواننده نابینا و یکی از پرافتخارترین خوانندگان آمریکا گرفت.

استیوی واندر که تاکنون ۲۲ جایزه گرمی را به دست آورده، روی صحنه رفت. او پاکتی در دست داشت. برای اعلام نام تیلور سوئیفت پاکت را باز کرد، و رو به تماشاگران خنده‌کنان گفت: «به خط بریل نام برنده را نوشته‌اند. شما نمی‌توانید آن را بخوانید.»

«تیلور سوئیفت» با آلبوم «۹۸۹» جایزه بهترین آلبوم سال را به دست آورد

«تیلور سوئیفت» با آلبوم «۹۸۹» جایزه بهترین آلبوم سال را به دست آورد

بعد از اعلام نام تیلور سوئیفت به عنوان برنده جایزه گرمی بهترین آلبوم سال، استیوی واندر گفت: «ما می‌بایست کاری کنیم که هر معلولی در جهان به هر آنچه که نیاز دارد دسترسی داشته باشد.»

سال گذشته «سم اسمیت» خواننده انگلیسی با کسب چهار جایزه گرمی به عنوان برنده بزرگ مهم‌ترین جایزه موسیقی جهان شناخته شد.

Share