Share

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در سخنان تازه‌ای باز هم نسبت به «نفوذ دشمن» در انتخابات پیش رو در ایران هشدار داد.

Ali-Khamenei

او روز چهارشنبه ۲۸ بهمن در دیدار با گروهی از آذربایجانی‌ها گفت: «دشمن با یک برنامه‌ریزی خاص برای انتخابات، به‌دنبال تحقق توطئه طراحی شده خود است.»

خامنه‌ای با بیان این‌که «از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی طراحی بیگانگان، جلوگیری از برگزاری انتخابات در ایران بود»، افزود: «[آن‌ها] در سال‌های اخیر تمرکز خود را بر زیر سئوال بردن انتخابات قرار داده و می‌خواهند در انتخابات اعمال نفوذ کنند.»

مسأله «نفوذ» در پی توافق هسته‌ای ایران با کشورهای قدرتمند توسط رهبر جمهوری اسلامی مطرح شد. او ابتدا هشدار داد که «دشمن» قصد دارد از طریق توافق هسته‌ای در ایران نفوذ کند. سپس با نزدیک شدن انتخابات موضوع «نفوذ دشمن در انتخابات» مطرح شد.

خامنه‌ای شورای نگهبان را «یکی از چند مرکز اساسی در نظام اسلامی» دانست که به‌گفته او آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب، به شدت با آن مخالف بود. او گفت: «طراحی آن‌ها برای انتخابات هفت اسفند، از تخریب شورای نگهبان و زیر سئوال بردن تصمیم‌های آن آغاز شده است.»

رهبر جمهوری اسلامی در حالی حمله به شورای نگهبان را کار دشمن می‌داند که بسیاری، از جمله اصلاح‌طلبان، این شورا را به‌دلیل رد صلاحیت‌های گسترده کاندیداهای انتخابات مورد انتقاد قرار داده‌اند.

خامنه‌ای گفت دشمنان جمهوری اسلامی می‌خواهند تصمیم‌های شورای نگهبان را غیرقانونی بنامند تا «غیرقانونی بودن انتخابات القاء شود» و مجلس برآمده از این انتخابات و مصوبات آن نیز غیرقانونی عنوان شود.

او همچنین با پراهمیت دانستن انتخابات مجلس خبرگان به‌عنوان ارگانی که «در تعیین رهبری تصمیم‌گیر و سیاست‌گذار اصلی کشور» است گفت نمایندگان این مجلس باید «دلبسته انقلاب» باشند تا «دشمن» نتواند در تصمیم‌گیری‌ها آن‌ها تأثیری بگذارد.

انتخابات دهمین دوره مجلس ایران و پنجمین دوره مجلس خبرگان همزمان در روز هفتم اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

Share