Share

شاخه گروه «دولت اسلامی» (داعش) در مصر تصاویری از اعدام دو مرد را منتشر کرده و گفته است این دو نفر به جرم «جاسوسی» برای ارتش مصر اعدام شدند.

Daesh

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، داعش شامگاه پنج‌شنبه ۱۸ فوریه / ۲۹ بهمن، عکس‌هایی را در صفحه توئیتر خود منتشر کرده است که گردن زدن دو مرد را در لباس غیرنظامی نشان می‌دهند.

بنا بر توضیحی که داعش درباره این عکس‌ها نوشته است مرد نخست به‌عنوان «جاسوس اداره اطلاعات ارتش» و مرد دوم «جاسوس ارتش» معرفی شده‌اند.

وب‌سایت آمریکایی «SITE intelegence group» که یک سازمان غیردولتی در مبارزه با تروریسم است و در زمینه فعالیت‌های سایبری گروه‌های تروریستی فعالیت می‌کند، صحت این تصاویر را تأیید کرده است.

از زمان سقوط دولت محمد مرسی، رئیس‌جمهور اسلامگرای مصر در سال ۲۰۱۳، نیروهای ارتش و پلیس این کشور به‌طور منظم هدف حملات جهادگران اسلامی به‌ویژه در شمال صحرای سینا، محل استقرار شاخه مصری داعش، قرار گرفته‌اند‌ و به‌گفته منابع دولتی مصر در این مدت صدها تن از مأموران پلیس و سربازان ارتش کشته شده‌اند.

اسلامگرایان وابسته به داعش پیش از این نیز ویدئوهای بسیاری را که در آن‌ها اعدام با گلوله و سر بریدن «جاسوس‌ها»ی متهم به همکاری با ارتش مصر یا اسرائیل نشان داده می‌شدند، منتشر کرده بودند.

شاخه مصری داعش مسئولیت انفجار هواپیمای روسی در ۳۱ اکتبر سال گذشته میلادی را بر عهده گرفت. در جریان این رویداد ۲۲۴ سرنشین این هواپیمای مسافربری کشته شدند.

Share