Share

آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه تهران به کسانی که با تصمیم‌های شورای نگهبان در جریان انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان مخالفت کرده‌اند تاخت و آن‌ها را عوامل انگلیس خواند.

کاظم صدیقی امام جمعه تهران: ولایت فقیه عقل مردم است و باید برای کل جامعه تصمیم‌گیری کند.

کاظم صدیقی امام جمعه تهران: ولایت فقیه عقل مردم است و باید برای کل جامعه تصمیم‌گیری کند.

کاظم صدیقی روز جمعه ۳۰ بهمن در نماز جمعه تهران شرکت در انتخابات را «حفظ دین» دانست و از ولایت فقیه و شورای نگهبان دفاع کرد.

او برای تشویق مردم به شرکت در انتخابات گفت: «این‌که کسی یک قدرت را داشته باشد درست نیست، نباید این‌طور باشد و جریان قدرت باید بگردد» اما بلافاصله افزود: «البته در مورد ولایت فقیه این‌طور نیست زیرا او عقل مردم است و باید برای کل جامعه تصمیم‌گیری کند.»

امام جمعه تهران گفت: «مردم تا آخر حیاتشان با ولایت نفس می‌کشند و آن را به ارث برده‌اند.»

او با اشاره به این‌که رهبر جمهوری اسلامی از شورای نگهبان پشتیبانی می‌کند مخالفان شورای نگهبان را هم‌صدا با «دشمنان» انقلاب دانست و خطاب به آن‌ها گفت: «اعتبار شما از کجاست؟ آیا اعتبار شما از جبرئیل است و جبرئیل به شما نازل شده یا از قانون؟»

در جریان بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان افراد بسیاری از ردصلاحیت‌های گسترده توسط شورای نگهبان انتقاد کردند. اصلاح‌طلبان و برخی از چهره‌های حکومتی، از جمله اکبر هاشمی رفسنجانی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله منتقدان شورای نگهبان بودند.

کاظم صدیقی گفت: «[دشمنان] برای اولین بار در رسانه‌های بیگانه می‌گویند که همه باید پای صندوق‌های رأی حضور یابند، اما آن‌ها پایگاه شورای نگهبان را دائماً تخریب می‌کنند.»

امام جمعه تهران «رسانه‌های بیگانه» را «انگلیسی» خواند و افزود: «مردم به کسانی‌ که انگلیس می‌گوید رأی دهید رأی نمی‌دهند و به کسانی رأی می‌دهند که انگلیس می‌گوید رأی ندهید.»

او گفت مردم با شرکت در انتخابات «بینی انگلیس را به خاک خواهند مالید.»

Share