Share

حسین نورانی‌نژاد، دبیر پیشین کمیته اطلاع‌رسانی جبهه مشارکت ایران اسلامی، پس از پایان دوران محکومیت، یکشنبه دوم اسفند آزاد شد.

Hosein-Nouraninejad

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اردیبهشت ۹۴ برای اجرای حکم به زندان اوین رفته بود. او اردیبهشت ۹۳ در منزل مسکونی خود دستگیر شد و در شامگاه دوشنبه ۲۶ خرداد با سپردن وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

نورانی نژاد یک بار پیش از این در شهریورماه سال ۱۳۸۸نیز بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان محکوم شده بود.

این فعال سیاسی در شهریورماه سال ۱۳۸۹پس از گذراندن یک سال محکومیت در بند ۳۵۰زندان اوین، آزاد شد و پس از آن در استرالیا و مالزی اقامت داشت. او از سال ۲۰۱۳ در رشته حقوق بشر و دموکراتیزاسیون در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سیدنی استرالیا به تحصیل مشغول بود.

این عضو گروه مشاوران محمد خاتمی، اسفند ۹۲ برای دیدن فرزند خود به ایران برگشته بود که دوباره دستگیر شد.

در زمان غیاب او پرونده جدیدی برای او تشکیل شده بود. نورانی‌نژاد ۲۰ خرداد ۹۴ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی» به شش سال حبس تعزیری محکوم شد که در دادگاه تجدیدنظر این حکم به یک سال حبس کاهش یافت.

نورانی‌نژاد علاوه بر فعالیت سیاسی، نویسنده و روزنامه‌نگار است و کتابی با نام «عاشورا در گذار به عصر سکولار» تألیف کرده است.

Share