Share

در ادامه موضع‌گیری‌های زنجیره‌ای علیه “شیطنت‌های انگلیس”، امامی کاشانی، خطیب نماز جمعه تهران نیز بیانیه‌ای در حمایت از جنتی، یزدی و مصباح منتشر کرد.

امامی کاشانی

امامی کاشانی در اعلام برائت از دخالت‌های انگلیس در امور داخلی ایران گفته که انتخابات تابلویی برای نشان دادن اقتدار جمهوری اسلامی و عظمت مجلس خبرگان است. او با اشاره به خدمات سیاسی، علمی و فرهنگی فراوانی که جنتی، یزدی و مصباح خدمات سیاسی، علمی و کرده‌اند، به مردم توصیه کرده که همانند خودش به این سه نفر رای دهند.

امامی در این بیانیه آورده که انگلیس همیشه متناسب با روز شیطنت داشته است: «شبکه روباه پیر، شبکه‌ای که با روحانیت کشور دشمن است و این و آن نمی‌شناسد، بداند که من به این شخصیت‌ها، حضرات آیات جنتی، یزدی و مصباح رأی خواهم داد.»

او در حالی چنین توصیه‌ای کرده که نام خودش همراه با سه فرد یاد شده، در لیست جامعه روحانیت مبارز برای مجلس خبرگان قرار دارد. امامی کاشانی در لیست جامعه مدرسین با سرلیستی هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی نیز هست.

محمود علوی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی عصر دوشنبه سوم اسفند و پس از بالا گرفتن موج تبلیغات اصولگرایان علیه کارزار رای سلبی، از  نامزدهای انتخاباتی خواست که «برای پیروزی در انتخابات یکدیگر را انگلیسی خطاب نکنند.»

وزیر اطلاعات روز سه‌شنبه در میتینگ انتخاباتی “صدای ملت” در تهران در همین زمینه گفت: «نباید به خاطر حرف مفت و بی حساب یک رسانه بیگانه به جان یکدیگر بیفتیم.» علوی افزود که آیت‌الله کاشانی نیز در زمان ملی شدن صنعت نفت به خاطر برخی اختلافات داخلی، به انگلیسی بودن متهم شد.

کارزار”رای سلبی” در انتخابات خبرگان با هدف مشارکت گسترده مردم برای پیشگیری از ورود جنتی، یزدی و مصباح (مثلت جیم) در تهران و صادق لاریجانی در مازندران به راه افتاده است.

Share