Share

در همایش “نه به انگلیس” که عصر چهارشنبه پنجم اسفند در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، از مصباح، یزدی و جنتی تجلیل به عمل آمد.

مثلث جیم

سخنران اصلی مراسم علم الهدی، امام جمعه مشهد بود که نسبت به کودتای سوم انگلیس هشدار داد و گفت: دروازه‌های مردم‌سالاری در کشور زیادی باز شده و باید مراقب بود.»

علم‌الهدی اضافه کرد با توجه به تحرکات انگلیس “هر جریانی در ‌آینده وارد فتنه شود، انتساب‌اش مشخص است.”

خبرگزاری تسنیم این همایش را “همایش تجلیل از فقهای ضد انگلیسی” خواند و از حضور چهره‌های شاخص اصولگرایی همچون سعید جلیلی، حمید رسایی، مهرداد بذرپاش، فاطمه رهبر و فاطمه آلیا و مرتضی آقاتهرانی در آن خبر داد.

برنامه‌های هنری این همایش شامل مداحی، شعرخوانی، سرودخوانی و پخش کلیپ بوده‌اند. کلیپ پخش شده: برشی از برنامه بی‌بی‌سی در اعلام خبر تشکیل کارزار جلوگیری از ورود مصباح، جنتی و یزدی به خبرگان.

تسنیم می‌نویسد حاضران در همایش پلاکاردهایی به دست داشتند که روی آنها از جمله نوشته بودند: «ما انگلیس را با انگشت اشاره خود له می‌کنیم.»، «شیخ فضل‌الله نوری مقابل دیگ پلوی انگلیس».

در  پلاکارد دیگر نوشته بودند: مصباح عقبه تئوریک، جنتی عقبه ساختاری، یزدی، عقبه فقاهتی.

احمد جنتی در این جمع گفت: فکر می‌کردم همه سر کار خود رفته‌اند و انقلاب فراموش شده است. او با ابراز خوشحالی از استقبال جمعیت عنوان کرد، طلبه آمدم، طلبه خواهم رفت. به نوشته ایرنا پس از سخنان جنتی، گروهی در وصف او سرود خوانده‌اند.

جنتی یک روز پیش‌تر در سخنرانی در ورامین گفته بود افتخار می‌کنیم که گروه زیادی را رد صلاحیت کردیم.

Share