Share

فیس‌بوک و توئیتر بیش از پیش حساب‌های تبلیغاتی گروه «دولت اسلامی» (داعش) را در شبکه‌های اجتماعی خود می‌بندند. از این رو یک گروه از هکرهای داعش با انتشار ویدئویی مارک زاکربرگ و جک دورسی، بنیانگذاران فیس‌بوک و توئیتر را تهدید کردند.

صحنه‌ای از ویدئوی هکرهای داعش علیه بنیانگذاران فیس‌بوک و توئیتر

صحنه‌ای از ویدئوی هکرهای داعش علیه بنیانگذاران فیس‌بوک و توئیتر

«فرزندان ارتش خلافت» یک گروه از هکرهای داعش در ویدئویی ۲۵ دقیقه‌ای صریحاً رؤسای فیس‌بوک و توئیتر را تهدید کردند.

آن‌ها در این ویدئو گفته‌اند: «خطاب به مارک و جک، بنیانگذاران فیس‌بوک و توئیتر، و دولت‌های صلیبی. شما هر روز می‌گویید که حساب‌های بسیاری را حذف می‌کنید؛ ما به شما می‌گویم: آیا این همه آن‌ چیزی است که می‌توانید انجام دهید؟ در محدوده ما بازی نکنید.»

در این ویدئو همچنین تصاویر مارک زاکربرگ و جک دورسی با سوراخ‌های گلوله بر روی آن‌ها نشان داده می‌شود.

بنا به آمار توئیتر، این شبکه اجتماعی در شش ماهه اخیر ۱۲۵ هزار حساب تبلیغاتی داعش را مسدود کرده است. فیس‌بوک نیز بیش از گذشته حساب‌های طرفداران داعش را می‌بندد.

«فرزندان ارتش خلافت» در این ویدئو مدعی شده‌اند که بیش از ۱۰ هزار حساب فیس‌بوک، ۱۵۰ گروه فیس‌بوکی و پنج هزار حساب توئیتر که برای گسترش تبلیغات داعش استفاده می‌شدند، بسته شده‌اند.

آن‌ها با نمایش تصاویر این شبکه‌های اجتماعی گفته‌اند که با مسدود کردن هر کدام از این حساب‌ها ۱۰ حساب جدید باز خواهند کرد.

یکی از سخنگویان توئیتر به روزنامه گاردین گفته است این تهدیدات مرتب وجود دارد. او در برابر این سئوال که آیا چنین تهدیداتی ترس ایجاد نمی‌کند، پاسخ داد: «به زندگی روزمره ما خوش آمدید.»

داعش پیش از این در ماه مارس ۲۰۱۵ نیز جک دورسی را مستقیماً مورد تهدید قرار داده بود. داعش در آن زمان خطاب به دورسی گفته بود: «جنگ مجازی تو علیه ما به جنگی واقعی علیه تو تبدیل خواهد شد.» آن‌ها تصویری از بنیانگذار توئیتر با ضربدری بر روی آن منتشر کردند.

دفتر مرکزی توئیتر در سانفرانسیسکو قرار دارد. پلیس سانفرانسیسکو گفته است که تاکنون «تهدید معتبر و جدی‌ای» علیه کارمندان این شبکه اجتماعی شناسایی نشده است.

Share