Share

علاوه بر هزار و ۶۰۰ نفری که در پی جنگ، بمباران، محاصره و قحطی آب و غذا در شهر تعز در جنوب غربی یمن کشته شدند، حیوانات باغ وحش این شهر نیز وضع فاجعه‌باری را از سر می‌گذرانند.

Taiz zoo 4

۲۸۰ حیوان از جمله ۲۰ شیر، ۲۶ پلنگ عربی در باغ وحش تعز نگهداری می شوند/ عکس از صفحه باغ وحش تعز

به گزارش خبرگزاری رویترز، بسیاری از حیوانات این باغ وحش در اثر گرسنگی و زخم‌های التیام نیافته در پیش چشمان نگهبانان از بین می‌روند.

با این حال یک گروه دوستدار حیوانات از کشور سوئد اخیراً به شهر تعز سفر کرده تا وضع این باغ وحش را را سر و سامانی بدهد.

رویترز به نقل از یکی اعضای این گروه نوشت: «سلطان جنگل، شیرهای نر به قدری لاغر و نحیف شدند که ستون فقرات آن‌ها کاملاً بیرون زده و درحال احتضار هستند.»

علاوه بر این، پلنگ‌های عربستان که گونه‌ای درحال انقراض است، در پی گرسنگی جان داده و در ارتفاعات سرسبز این باغ وحش به حال خود‌‌ رها شده‌اند.

بیشتر بخوانید: تاریخ مختصر باغ‌ وحش‌ها

یکی از داوطلبان این گروه طرفدار حقوق حیوانات می‌گوید: «این باغ وحش تصویری از جهنم بر روی زمین است. لحظه‌ای که وارد باغ وحش شدم، حیوانات از گرسنگی له له می‌زدند، خونریزی داشتند و در همین حال برای خوردن یکدیگر با هم می‌جنگیدند. این حیوانات پنج روز است که چیزی نخوردند.»

Taiz zoo 1

عکس از صفحه باغ وحش تعز

تا کنون ۱۱شیر و شش پلنگ از گرسنگی در باغ وحش تعز مرده‌اند.

۲۸۰ حیوان از جمله ۲۰ شیر، ۲۶ پلنگ عربی، بسیاری از گوزن‌های نادر عربستان، خارپشت و تعداد زیادی میمون و عقاب در این باغ وحش نگهداری می‌شوند. تقریباً تمامی این حیوانات در معرض نابودی و در حال احتضار هستند.

شهر تعز بیش از ۲۴۰ هزار نفر جمعیت دارد که مدتهاست در محاصره شبه نظامیان حوثی قرار دارد که مانع از ورود آب و غذا و دارو به این شهر می‌شوند. از سوی دیگر بمباران بی‌وقفه جنگنده‌های عربستان این شهر را در تنگنای جدی قرار داده است.

عکس هایی از این باغ وحش:

4

شیرهای نر به قدری لاغر و نحیف شدند که ستون فقرات آن‌ها کاملاً بیرون زده

3

2

1

 

6

8

9

7

5

11

Share