Share

سر دادن شعار برای آزادی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد از حصر خانگی در حوزه رأی‌گیری حسینیه ارشاد تهران برای مدتی این حوزه را بست. در حوزه رأی‌گیری حسینیه جماران نیز شعارهایی در رفع حصر موسوی و کروبی و رهنورد سر داده شد.

election-2

خبرگزاری فارس در گزارشی از حوزه رأی‌گیری حسینیه ارشاد در جریان برگزاری انتخابات مجلس شورا و خبرگان رهبری نوشته است «شعارهای افراطی به نفع سران فتنه» موجب تعطیلی این حوزه برای دقایقی شد.

مقامات و محافل حکومتی ایران از رویدادهای پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ به‌عنوان «فتنه» یاد می‌کنند و میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، سه تن از رهبران اعتراضات آن سال را «سران فتنه» می‌نامند.

فارس نوشته است: «مسئولان حسینیه ارشاد برای جلوگیری از ایجاد تنش و درگیری، برای دقایقی درب این شعبه را بستند.»

بنا به این گزارش مهدی کوچک‌زاده و کاظم جلالی از نمایندگان مجلس نهم و از نیروهای اصولگرای مخالف دولت نیز که به حسینیه ارشاد آمده بودند، بدون رأی دادن این شعبه را ترک کردند و برخی حضار با کوچک‌زاده نیز درگیری لفظی داشتند.

مردم در حسینه ارشاد با شعار «درود بر خاتمی»  و «ته صف» ازکوچک‌زاده استقبال کردند:

در شبکه‌های اجتماعی آمده است که مردم در حوزه حسینیه ارشاد شعارهایی به سود محمد خاتمی، رئیس‌جمهوری پیشین ایران و از چهره‌های اصلاح‌طلب نیز سر داده‌اند.

این گزارش‌ها می‌گویند هنگامی که کوچک‌زاده وارد حسینیه ارشاد شده است مردم با شعار «درود بر خاتمی» و دعوت او به انتهای صف با فریادهای «ته صف» از او استقبال کرده‌اند.

فارس می‌افزاید صبح روز جمعه در زمان حضور محمد خاتمی، رئیس‌جمهوری پیشین ایران و از چهره‌های اصلاح‌طلب در حسینیه جماران برای شرکت در انتخابات نیز عده‌ای شعارهایی به سود موسوی، کروبی و رهنورد سرداده و فضای حسینیه جماران را «متشنج» کرده‌اند.

میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد مهدی کروبی از ۲۵ بهمن‌ماه سال ۱۳۸۹ بدون هیچ اتهام یا برگزاری دادگاهی در حصر خانگی به‌سر می‌برد.

مهدی کروبی صبح روز جمعه در حصر خانگی در انتخابات شرکت کرد و رأی خود را به صندوق انداخت.

Share