Share

دبیر شورای نگهبان گفت نامزدها و نمایندگان مجلس شورای اسلامی «باید با همه وجودشان ولایت فقیه را قبول داشته باشند».

janati

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان ظهر جمعه هفتم اسفند، انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را «تیری سه شعبه» دانست و گفت: «این انتخابات نه به امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی است».

او پس از آن‌که در یک صندوق سیار در دفتر شورای نگهبان رای داد، گفت: «نمایندگان باید مواضع رهبری را داشته باشند و در مجموع همه مواضع رهبر انقلاب را قبول داشته باشند.»

جنتی که خود نیز نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه استان تهران است، مدعی شد که «مردم همه مواضع ولایت فقیه را قبول دارند و این‌ها[نمایندگان مجلس شورای اسلامی] هم باید ولایت فقیه را نه با زبان و قلم بلکه با همه وجودشان قبول داشته باشند.»

او همچنین گفت که به نامزدها و نمایندگان مجلس توصیه می‌کند: «مواضع رهبری را به صورت یک تابلو در مقابل چشمشان داشته باشند و در هر موردی از آن استفاده کنند».

کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران همزمان با روز انتخابات در مراسم نمازجمعه تهران از مردم خواست به کسانی رای بدهند که راه نفوذ را ببندند.

او مدعی شد که دشمن شیوه نفوذ را تغییر داده و «به دنبال این است که تحصیل‌کردگان غرب در کشورها حاکم شوند» و افزود: «در کشور ما هم افرادی هستند که در غرب تحصیل کرده‌اند و آنها نیز نشان کرده و فکر این افراد را تغییر دادند.»

سایر امامان جمعه نیز در سخنان امروز خود به توصیه‌هایی در باره انتخاب آنچه که «نامزد اصلح» و «همسو با مواضع رهبری» عنوان کردند، پرداختند و از رای‌دهندگان خواستند که «در مقابل تلاش دشمن برای نفوذ بایستند».

این سخنان در شرایطی بیان می‌شود که شورای نگهبان صبح روز پنجشنبه را به عنوان آخرین زمان تبلیغات انتخاباتی اعلام کرده بود. همچنین برای جلوگیری از تبلیغ به نفع نامزدهای خاص، حضور کاندیداهای مجلس خبرگان در نمازجمعه ممنوع اعلام شده بود.

Share