Share

دو انفجار در کنر و کابل، دست‌کم ۲۳ کشته و ۵۳ زخمی به‌جای گذاشت؛ این انفجارها به ترتیب در صبح و بعد از ظهر روز شنبه ۸ اسفندماه توسط عاملان انتحاری صورت گرفتند. طالبان مسئولیت انفجار کابل را پذیرفته و در مورد انفجار کنر در شرق افغانستان، متهم اصلی است.

Kabol Bomb Feb 2016

پلیس کابل می‌گوید که یک انفجار ساعت و سه و نیم بعد ظهر امروز در منطقه پل محمود خان و در نزدیکی در ورودی «وزارت دفاع ملی» این کشور رخ داده که منجر به کشته شدن ۱۳ تن و زخمی شدن ۲۰ تن دیگر شد. در میان کشته‌شدگان جسد چهار زن نیز دیده می‌شود.

عامل انتحاری انفجار کابل لباس نظامی به تن داشته است و طالبان با انتشار بیانیه‌ای، مسئولیت این انفجار را برعهده گرفت.

عبدالرحمان رحیمی – فرمانده پلیس کابل- گفت: «انفجار وقتی صورت گرفته است که در پیاده‌رو بیروبار [ازدحام] بود.» بمب‌گذار انتحاری ژاکت منفجره‌ای که در زیرلباسهایش پوشیده بوده را در میان مردم منفجر کرده است.

پیش از حمله کابل، ساعت ۱۰ صبح روز ۸ اسفند حمله انتحاری دیگری در شهر اسدآباد، مرکز ولایت کنر، به وقوع پیوست. این انفجار در مقابل ساختمان ولایت کنر رخ داد که درنتیجه آن دست‌کم ۱۱ نفر کشته و ۴۰ تن زخمی شدند. هدف این حمله انتحاری حاجی خان جان یکی از سران قومی بوده. حاجی جان خان که  از مخالفان جدی طالبان  در شرق افغانستان بود، در این حمله کشته شده است.

فیلم حمله به اسدآباد در ایالت کنر و کابل را ببینید:

Share