Share

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور جمهوری اسلامی مدعی شد که «یک تیم تروریستی» در ایران شناسایی و دو تن از اعضای آن در درگیری با ماموران دولتی کشته شدند.

Hossein_Zolfaghari

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور جمهوری اسلامی عصر یکشنبه نهم اسفند در یک نشست خبری گفت که «یک تیم تروریستی» در شهر سومار در استان کرمانشاه شناسایی و بازداشت شدند.

به گفته او دو تن از اعضای این تیم که «از مرزهای ایران و عراق عبور کرده بودند» در درگیری با ماموران امنیتی کشته و سایر اعضای آن دستگیر شدند.

ذوالفقاری مدعی شد که در این اقدام «مقادیری سلاح» از اعضای این تیم به دست آمد و گفت که تحقیقات در باره شناسایی هویت آنان ادامه دارد.

محمود علوی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران نیز صبح روز یکشنبه مدعی شد که «چندین جریان تروریستی» که همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری «قصد عملیات تروریستی در ایران را داشتند، شناسایی و دستگیر شدند».

به گفته او وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در روز ۱۹ بهمن «یکی از عناصر تکفیری را در مرز‌ها و مناطق جنوب» ایران شناسایی کرد.

علوی گفت که در این عملیات دو عدد بمب دست‌ساز با امکان کنترل از راه دور، مقداری مواد منفجره و یک بمب آهن ربایی کشف شد. او جزئیات بیشتری در باره مکان فعالیت و بازداشت این فرد ارائه نکرد.

وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران همچنین مدعی شد که یک تیم چهار نفره که قصد عملیات تروریستی در ایران را داشتند در روز چهارشنبه پنجم اسفند شناسایی و بازداشت شدند. به گفته او اعضای این تیم شش جلیقه انتحاری، مقداری پودر انفجاری آرتی‌ایکس و ۹ چاشنی الکترونیکی به همراه داشتند.

۲۷ بهمن نیز معاون امنیتی وزیر کشور از شناسایی و «بازداشت گروهی که قصد اخلال در امنیت کشور را داشتند»، در شرق ایران توسط «نیروهای مرزبانی و سپاه پاسداران» خبر داده بود.

Share