Share

شماری از «مالباختگان» بنیاد تعاون نیروی انتظامی ایران صبح امروز دوشنبه ۱۰ اسفند در مقابل مجلس تجمع کردند.

ساختمان مجلس ایران

ساختمان مجلس ایران

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این افراد با در دست داشتن پلاکاردهایی نسبت به عدم تحویل به موقع واحدهای تجاری و مسکونی خود اعتراض داشته و خواهان رسیدگی نمایندگان مجلس به این مسأله شدند.

به‌گفته تعدادی از مالباختگان، با وجود گذشت دو سال از تحویل واحد‌ها، این واحد‌ها نیمه‌تمام مانده و سرمایه مالکان نیز به آن‌ها پرداخت نشده و در مورد زمان و نحوه تحویل واحدهای تجاری و مسکونی نیز اطلاع‌رسانی صورت نگرفته است.

شرکت گروه عمران و مسکن سازه پایدار قرن از جمله شرکت‌های وابسته به بنیاد تعاون نیروی انتظامی ایران است که مانند قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا سپاه پاسداران، اجرای پروژه‌های عمرانی را بر عهده دارد.

چند سال است که از بروز فسادهای گسترده در بنیاد تعاون نیروی انتظامی سخن گفته می‌شود.

با این حال محمدعلی پورمختار، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس می‌گوید که تخلفات صورت گرفته در بنیاد تعاون ناجا را نمی‌توان تحت عنوان فساد نام برد.

نتایج نظرسنجی مؤسسه «آی‌پز» که چند هفته پیش منتشر شد، نشان می‌دهد که بانک‌ها٬ دادگاه‌ها و نیروی انتظامی جزو «فاسد‌ترین» نهاد‌ها در ایران هستند.

بر پایه این نظرسنجی، بیمارستان‌ها، شوراهای شهر، پلیس راهنمایی و رانندگی، دانشگاه‌ها٬ سازمان محیط زیست٬ بنیاد مستضعفان، سپاه پاسداران، آموزش و پرورش و کمیته امداد در رتبه‌های بعدی فاسدترین‌ها در ایران قرار دارند.

۷۱ درصد از پاسخگویان به این نظرسنجی آی‌پز بر این باور هستند که فساد در ایران «فراگیر» یا «تا حدی فراگیر» شده است.

Share