Share

احمد خاتمی که در انتخابات دوره پنجم مجلس خبرگان بیشترین آرا را از کرمان به دست آورد گفت در طول انتخابات جریان اصلی اصلاح‌طلبان او را تخریب می‌کردند. او از نبودن محمد یزدی و محمدتقی مصباح یزدی در مجلس خبرگان اظهار تأسف کرد و مجلس خبرگان دوره پنجم را «ولایی‌تر و ارزشی‌تر» از دوره‌های قبل دانست.

احمد خاتمی

احمد خاتمی

آیت‌الله احمد خاتمی به خبرگزاری فارس گفت: «بنده در رابطه با ترکیب خبرگان قاطعانه می‌گویم که خبرگان دوره پنجم ارزشی‌تر و ولایی‌تر از چهار دوره قبلی خبرگان است.»

او ترکیب کنونی مجلس خبرگان را «وفادار به انقلاب» دانست و در همین حال افزود: «نیامدن آیت‌الله یزدی و آیت‌الله مصباح دو فقیه وارسته ولایی مایه تأسف است.»

آیت‌الله محمد یزدی، رئیس مجلس خبرگان و محمدتقی مصباح یزدی از روحانیون تندرو عضو این مجلس در این دوره موفق به کسب آراء لازم از تهران نشدند.

احمد خاتمی گفت بارها در جریان تبلیغات انتخابات مورد «شدیدترین تخریب‌ها» از سوی «آمریکا و انگلیس» قرار گرفته و از این بابت به خود افتخار می‌کند.

او اصلاح‌طلبان را «کمپانی بداخلاقی» نامید و افزود: «تهمتی نبود که این جریان علیه بنده نگفته باشد.»

احمد خاتمی اصلاح‌طلبان را خطاب قرار داد و گفت: «به فکر جریان خود باشید چرا که با این بداخلاقی‌ها و رفتارهای نادرست، این ره که می‌روید به هیچستان است»

Share