Share

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انتخابات اخیر در ایران گفت به‌زودی اسنادی رو خواهد شد که بر اساس آن یک عامل سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا به تهران آمده بود.

محسن رضایی: اخیراً یکی از عوامل سازمان سیا که مسئول نفوذ در ایران شده که در آینده اسناد زیادی را از وی افشا خواهیم کرد

محسن رضایی: اخیراً یکی از عوامل سازمان سیا که مسئول نفوذ در ایران شده که در آینده اسناد زیادی را از وی افشا خواهیم کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محسن رضایی صبح سه‌شنبه ۱۱ اسفند در چهارمین همایش سراسری علوم و مهندسی دفاعی در سپاه پاسداران گفت: «دشمن در انتخابات اخیر جنگ نرمی را علیه ما به‌راه انداخت و چنان با امکانات سایبری و نرم‌افزاری به صحنه آمد که بسیار عجیب بود.»

او افزود: «ما با دشمنانی روبه‌رو هستیم که علوم و فنون مهندسی آن‌ها از ما ۱۰۰ سال جلوتر است.»

رضایی به انتخابات در تهران اشاره کرد و گفت: «این طرف لیستی را معرفی می‌کند و دشمن با تهدیدسازی حساب‌شده اذهان مردم را تغییر می‌دهد و این تغییر به‌گونه‌ای است که حتی صدا و سیما نیز حریف آن نمی‌شود.»

در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان نزدیک به دولت موفق شدند در هر دو مجلس بیشتریت آرا را به‌دست آورند در حالی که تقریباً هیچ‌کدام از نیروهای اصولگرای دیگر نتوانستند رأی لازم را کسب کنند.

در پی این رویداد اصولگرایان در رسانه‌های مختلف به تحلیل شکست خود می‌پردازند و برخی از آن‌ها این شکست را به «توطئه دشمنان» نسبت می‌دهند.

محسن رضایی با بیان این‌که «جنگ امروز، جنگ مهندسی و علمی است» باز هم به انتخابات پرداخت و گفت: «امکانات نرم‌افزاری که در تهران وجود دارد قطعاً در شهرستان‌ها نیست و دشمن از این موضوع بهره برد تا بتواند به اهداف خود برسد.»

بدین ترتیب این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیروزی اصلاح‌طلبان و طرفداران دولت در تهران را نتیجه فعالیت «دشمن» دانست.

فرمانده پیشین سپاه پاسداران گفت در خردادماه سال جاری یکی از عوامل سازمان سیا که به‌گفته او مسئول نفوذ در ایران شده، به تهران آمده و «از تمام دانشگاه‌ها بازدید کرده است».

محسن رضایی بدون نام بردن از این شخص گفت این فرد نخستین کسی است که در فضای باز شوروی به آن‌جا رفت و بعد از توافق هسته‌ای ایران و کشورهای قدرتمند نیز به ایران آمده است.

او اطلاعات بیشتری در این‌باره نداد و تنها به این بسنده کرد که در آینده اسناد زیادی از این فرد افشا خواهد شد.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی پس از توافق هسته‌ای نسبت به «نفوذ دشمنان انقلاب» به مسئولان حکومتی هشدار داد. او نزدیک به انتخابات اخیر هم از احتمال «نفوذ دشمنان» در جریان انتخابات سخن گفته بود.

مسئله «نفوذ» در انتخابات در حالی مطرح می‌شد که شورای نگهبان بسیاری از کاندیداهای مجلس شورا و مجلس خبرگان را رد صلاحیت کرده بود.

Share