Share

سه خواهر مجرد ۴۳ تا ۵۰ ساله در آپارتمانی در تهران با باز گذاشتن شیر گاز شهری به زندگی‌ خود پایان دادند.

khodkoshi-3

به گزارش سایت «تسنیم»، خودکشی این سه خواهر میانسال شامگاه سه‌شنبه ۱۱ اسفندماه هنگامی که برادر آن‌ها با مأموران پلیس تماس گرفت و آن‌ها را در جریان ماجرا قرار داد، روشن شد.

مأموران با مراجعه به آپارتمان واقع در منطقه نظام‌آباد  جسد این سه خواهر را یافتند. آن‌ها قبل از خودکشی با نوشتن متنی روی دیوار از خانواده خود عذرخواهی کرده بودند.

بررسی‌های اولیه حاکی از مرگ این سه خواهر بر اثر گازگرفتگی است.

هنوز انگیزه این خودکشی جمعی معلوم نیست. جسدهای سه خواهر برای تحقیقات بیش‌تر به پزشکی قانونی منتقل شده است.

علت عمده خودکشی در ایران بن‌بست‌های خانوادگی و شکست در زندگی خصوصی عنوان می‌شود.

فقر و مشکلات اقتصادی، بیکاری، گسست هویتی (آنومی) یا کمبود «حیات اجتماعی» نیز از دلایل اصلی افسردگی و اقدام به خودکشی نزد گروه‌های سنی مختلف عنوان می‌شوند.

آمار پزشکی قانونی ایران نشان می‌دهد که بین سال‌های ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۱، بیش از ۳۰ هزار نفر بر اثر خودکشی جان خود را از دست داده‌اند.

روزآمدترین آمار خودکشی در ایران به سال ۱۳۹۲ مربوط است که احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی در این‌باره گفت: «متأسفانه خودکشی در کشور افزایش یافته و آمار مربوط در این زمینه بسیار نگران کننده است. در سال ۹۲ خودکشی‌های منجر به مرگ به چهار هزار و ۵۵ نفر رسیده و این آمار نشان می‌دهد که سلامت روانی جامعه مطلوب نیست.»

سازمان پزشکی قانونی ایران سال ۱۳۹۲ اعلام کرد که شمار خودکشی‌ها در این کشور طی ۹ ماهه ابتدای این سال نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن ۱۴ درصد افزایش یافته است.

در ماه‌های اخیر نیز خبرهایی از افزایش خودکشی در بین کارگران و کودکان در ایران منتشر شده است.

Share