Share

محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران خطر اصلی برای جمهوری اسلامی را عواملی دانست که در داخل کشور علیه انقلاب دست به اقداماتی می‌زنند. او گفت تهدید دشمن دیگر از تهدید نظامی به تهدید نرم تبدیل شده است.

محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران

محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران

به‌گزارش خبرگزاری میزان، سردار محمدعلی جعفری روز پنج‌شنبه ۱۳ اسفندماه گفت تهدید کنونی دشمنان جمهوری اسلامی «تهدید نظامی و امنیتی» نیست و «از حالت نظامی به تهدید نرم در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی رسیده است».

او با اشاره تلویحی به حضور ایران در سوریه گفت نیروهای جمهوری اسلامی «کیلومترها دورتر»، از ایران و اسلام دفاع می‌کنند.

جعفری گفت: «خطر اصلی که انقلاب ما را تهدید می‌کند، عواملی هستند که در داخل کشور علیه انقلاب اقداماتی را انجام می‌دهند.»

او در مورد پیشینه این جریان گفت: «در سال‌های ۷۶ تا ۷۸ عده‌ای معتقد بودند که باید پیشرفت و توسعه انقلاب اسلامی متوقف شود به‌طوری که نباید با سایر مسلمانان دنیا که به آن‌ها ظلم می‌شود، کاری داشته باشیم.»

اشاره فرمانده کل سپاه به دوران اصلاحات در زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی است. بخشی از اصولگرایان و فرماندهان اصلی سپاه پاسداران مخالف اصلاح‌طلبان هستند و پیروزی لیست آن‌ها در انتخابات اخیر را به توطئه‌های دشمن پیوند می‌زنند.

پیش از انتخابات نیز علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی بارها نسبت به نفوذ دشمن در انتخابات هشدار داده بود.

جعفری افزود: «این عده، اعتقادی به استمرار انقلاب اسلامی ندارند در حالی که فلسفه وجودی انقلاب بر اصل ولایت فقیه  و رهبری استوار است؛ آن‌ها تلاش می‌کنند تا با این اصل مقابله کنند.»

او گفت جمهوری اسلامی برای مقابله با این «عوامل داخلی دشمن» باید برنامه‌ریزی کند.

Share