Share

احمد خاتمی، عضو مجلس خبرگان در نماز جمعه تهران تمام جناح‌های جمهوری اسلامی را پس از انتخابات به رفع «کدورت‌ها» دعوت کرد و پیروز انتخابات را نظام دانست و گفت سیاست‌های حکومتی همچنان بر «استراتژی کلی نظام اسلامی» پیش خواهد رفت.

Ahmad-Khatami

احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران در نماز جمعه امروز، ۱۴ اسفندماه با اشاره به فضای انتخاباتی اخیر در ایران «کار بزرگ» کنونی را پادرمیانی افراد و تبدیل «کدورت‌ها» به «صفا و آشتی» دانست.

او گفت آن‌هایی که رأی آورده‌اند مغرور نشوند و آن‌هایی که رأی نیاورده‌اند و شکایت دارند از طریق قانونی شکایت خود را پیش ببرند.

او درباره این شایعه که گفته می‌شد اصلاح‌طلبان قصد دارند پس از موفقیت لیست‌های انتخاباتی‌شان جشن پیروزی برپا کنند گفت: «به جای راه‌ انداختن جشن پیروزی بیاییم دل‌ها را به هم نزدیک کنیم.»

به‌گفته احمد خاتمی، قانون اساسی بر چهار اصل «اسلام، ولایت فقیه، جمهوریت و مذهب رسمی کشور» استوار است و هر کس به مجلس، دولت و نهادهای دیگر راه یابد باید طبق این چارچوب عمل کند.

او تأکید کرد: «به صراحت می‌گوییم بیگانگان و بازی‌خوردگان داخلی و خارجی بدانند با تغییر آدم‌ها استراتژی کلی نظام اسلامی تغییر نخواهد کرد.»

احمد خاتمی یک بار دیگر با اعلام این‌که «مجلس خبرگان پنجم، مجلسی کاملاً ولایی است»، گفت: «نیروهایی که مردم به آن‌ها رأی دادند اگر از چهار دوره گذشته ولایی‌تر نباشند، کمتر نیست» و «مجلس خبرگان پنجم هم در مسیر تقویت رهبری حرکت می‌کند.»

احمد خاتمی که در انتخابات دوره پنجم مجلس خبرگان بیشترین آرا را از کرمان به‌دست آورد پس از انتخابات همین سخن را گفته بود. او همچنین گفته بود که در طول انتخابات جریان اصلی اصلاح‌طلبان او را تخریب می‌کردند.

بیشتر بخوانید: احمد خاتمی: خبرگان دوره پنجم ولایی‌تر از قبل است

انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفندماه برگزار شد که لیست کاندیداهای مورد حمایت اصلاح‌طلبان با اقبال روبه‌رو شد.

Share