Share

وکیل مدافع بابک زنجانی گفت موکلش در واکنش به حکم اعدامی که دستگاه قضایی برای او صادر کرده با تعجب گفته است «من که همه هدفم خدمت به نظام بوده است و به نظام کمک کردم».

Babak-Zanjani

به گزارش تسنیم، رسول کوهپایه‌زاده، وکیل مدافع بابک زنجانی روز دوشنبه ۱۷ اسفندماه گفت وقتی موکلش از رأی دادگاه انقلاب آگاه شده پرسیده است: «آیا واقعاً من مفسد فی‌الارض هستم؟»

زنجانی در این‌باره که اعمال او به قصد ضربه زدن به نظام بوده گفته است: «یعنی من چون قصد ضربه زدن به نظام داشتم مفسد شناخته شدم؟ من که همه هدفم خدمت به نظام بوده است و به نظام کمک کردم».

بابک زنجانی، تاجر ایرانی، به اتهام پرداخت نکردن بدهی هشت هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی خود به وزارت نفت، دی‌ماه سال ۱۳۹۲ بازداشت شد. او در دوران تحریم‌های جهانی علیه ایران نفت ایران را در دیگر کشورها می‌فروخته است تا ایران بتواند تحریم‌ها را دور بزند.

بیست‌وششمین و آخرین جلسه دادگاه بابک زنجانی روز ۲۱ بهمن پایان یافت و روز گذشته یکشنبه ۱۶ اسفند غلامحسین محسنی اژه‌ای در نشست خبری خود از حکم اعدام او و مهدی شمس و حمید فلاح هروی، دو متهم دیگر پرونده خبر داد.

بیشتر بخوانید: بابک زنجانی به اعدام محکوم شد

رسول کوهپایه‌زاده همچنین گفت موکلش به او گفته که صرف‌نظر از این‌که چنین رأیی علیه او صادر شده است همچنان کار را با جدیت برای انتقال پول و تسویه بدهی پیگیری کند.

حکم اعدام بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده، قابل تجدید‌نظر خواهی در دیوان عالی کشور است.

Share