Share

نیروی هوافضای سپاه پاسداران دست به آزمایش موشک دور برد و بالستیک «قیام» زد. پرتاب این موشک در چارچوب یک رزمایش موشکی و از سیلوهای زیرزمینی سپاه صورت گرفت.

تونل‌های زیرزمینی سپاه پاسداران

تونل‌های زیرزمینی سپاه پاسداران

خبرگزاری تسنیم نوشته است، پرتاب موشک «قیام» که امروز سه‌شنبه ۱۸ اسفند انجام شد، موفقیت‌آمیز بوده است.

مرحله نهایی رزمایش موشکی با عنوان «اقتدار ولایت» از صبح امروز با حضور محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه و امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه آغاز شد.

این رزمایش در چند مرحله و در نقاط مختلف ایران، با شلیک موشک‌های بالستیک از سیلو آغاز شد.

فرمانده هوافضای سپاه از پرتاب انواع موشک‌های بالستیک با بردهای ۲۰۰۰، ۸۰۰، ۵۰۰ و ۳۰۰ کیلومتر از نقاط مختلف کشور در این رزمایش خبر داد.

موشک «قیام» از انواع موشک‌های دوربرد است که بر اساس اطلاعات منتشرشده مراحل سوخت‌گیری و عملیاتی شدن آن‌ها در اعماق زمین انجام و به سیلوهای زیرزمینی پرتاب منتقل می‌شود.

سیلوهای زیرزمینی پرتاب موشک‌های بالستیک سپاه اکنون مکمل اصلی شهرهای موشکی این نهاد نظامی شده است.

سردار حسین سلامی؛ جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ۱۱ دی‌ماه سال جاری گفته بود که سپاه انبارهای موشکی‌ و صدها تونل طویل مملو از موشک‌هایی را دارد که همگی آن‌ها آماده پرواز هستند.

با آزمایش موشک بالستیک  «قیام» محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه گفت: «دشمنان انقلاب اسلامی و امنیت منطقه باید از غرش موشک‌های سپاه در هراس باشند.»

جعفری تولید موشک‌های ایران را «۱۰۰ درصد بومی» خواند و گفت: «ما در این تحریم‌ها رشد کرده و خودکفا شده‌ایم.»

او با بیان این‌که همه مسئولان جمهوری اسلامی ارتقای توان موشکی را خط قرمز ایران می‌دانند گفت جمهوری اسلامی «تخت هیچ شرایطی» حاضر نیست راجع به آن صحبت کند.

جعفری ببشترین نگرانی از آزمایش‌های موشکی ایران را از سوی اسرائیل عنوان کرد.

ایران در حالی به آزمایش‌های موشکی خود ادامه می‌دهد که جامعه جهانی بارها نگرانی خود را از آن‌ اعلام کرده است.

به‌رغم توافق هسته‌ای ایران و کشورهای قدرتمند، شورای امنیت سازمان ملل بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ همچنان تحریم‌های مربوط به برنامه موشکی ایران را برای هشت سال ادامه می‌دهد.

Share