Share

مرز تونس و لیبی باز هم صحنه درگیری‌ مسلحانه بین ارتش تونس و اسلام‌گرایان تندرو شد. در نبردهای جدید ۱۰ تن از جهادگران تندرو کشته شدند.

Tunesia

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه این درگیری‌ شامگاه سه‌شنبه ۸ مارس / ۱۸ اسفند و چهارشنبه ۹ مارس / ۱۹ اسفند در منطقه بن قردان در نزدیکی مرز لیبی،واقع در جنوب شرق تونس رخ داد.

کشته‌شدگان این درگیری در روز سه‌شنبه هفت تن از اسلام‌گرایان افراطی بودند که به یک خانه پناه برده بودند.

روز چهارشنبه نیز جنازه دو «تروریست» دیگر پیدا شد. مقامات دولتی از کشته شدن یک سرباز در عملیات خبر دادند و گفتند یک «تروریست» دیگر که در خانه‌ای سنگر گرفته بود نیز کشته شد.

بر اساس آمار رسمی، از آغاز حملات اسلام‌گرایان تندرو در روز دوشنبه به یک پادگان نظامی، یک پاسگاه پلیس و یک پست بازرسی در بن قردان، تا کنون در مجموع ۴۶ مهاجم، ۱۲ سرباز و هفت غیرنظامی کشته شده‌اند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است اما مقامات تونسی گروه «دولت اسلامی» (داعش) را عامل این حملات می‌دانند و می‌گویند داعش به دنبال ایجاد یک «امارات» در بن قردان هستند.

از پیروزی انقلاب تونس در سال ۲۰۱۱ این کشور با ظهور نیروهای اسلام‌گرای تندرو مواجه است که مسئول مرگ ده‌ها تن از نیروهای پلیس، سربازان و گردشگران هستند، اما حملات اخیر به بن قردان در نوع خود بی سابقه است.

Share