Share

امام جمعه تندروی مشهد که به تازگی نماینده ولایت فقیه در خراسان رضوی نیز شده گفته است: «در یک فراز مردم ما با تمام وجود هستی خود را پای ولایت می‌ریزند و در یک نشیب، همین مردم بر اثر عوامل پیش آمده اطراف رهبری را قیچی می‌کنند.»

احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد

امام جمعه مشهد با اشاره به نتیجه انتخابات خبرگان و رای نیاوردن مصباح افزوده است: «مردم بنده طلبه بی‌ارزش را به عنوان خبره انتخاب کردند اما استاد من، کسی که رهبری درباره‌اش می‌فرماید خلاء وجود علامه طباطبایی و مطهری را پر می‌کند حذف می‌کنند.»

علم‌الهدی پنجشنبه ۲۰ اسفند  به مناسبت “ایام فاطمیه” در لویزان سخنرانی کرده و حرف‌هایش در سایت رجا نیوز، نزدیک به جبهه پایداری منتشر شده‌اند. او در این سخنرانی به نقد سکولاریسم نیز پرداخته و به کسانی اشاره کرده که سفر کربلا و مکه می‌روند اما در مسائل سیاسی و اجتماعی به عدم دخالت دین اعتقاد دارند و می‌گویند کشور را باید متخصص اقتصاد و سیاست اداره کند.

رجا نیوز صبح شنبه ۲۲ اسفند، سخنان محمدکاظم مدرسی را نیز منتشر کرده که گفته است: «سربلندی یزد از برکت مفاخری چون مصباح است نه سران فتنه.» مدرسی که رجانیوز از او به عنوان امام جمعه حومه شرقی یزد نام برده، مصباح را چهره بی‌بدیل جهان اسلام خوانده.

در حالی که شاگردان و مریدان مصباح به ستایش از او مشغولند، رهبر معنوی جبهه پایداری هنوز در مورد عدم راهیابی به خبرگان موضعی نگرفته است. محمد یزدی، رئیس خبرگان چهارم اما از برداشته شدن این مسئولیت از روی دوشش ابراز خوشحالی کرده است.

خامنه‌ای در دیدار با اعضای خبرگان چهارم، از نبود مصباح و یزدی در خبرگان چهارم ابراز تاسف کرد و گفت «حضور آن‌ها در خبرگان باعث افزایش وزانت این مجلس می‌شود و نبود آن‌ها نیز برای مجلس خبرگان خسارت است.»

کاظم صدیقی، امام جمعه تهران، در آستانه انتخابات و در ۳۰ بهمن با اشاره به کارزار رای سلبی برای حذف “مثلث جیم” از مجلس خبرگان گفته بود: «می‌خواهند پر و بال رهبری را بچینند و در این پر چینی به دنبال تخریب شورای نگهبان هستند.»

رجانیوز و سایت‌های نزدیک به اصولگرایان پیوسته علم‌الهدی را آیت‌الله خطاب می‌کنند و این در حالی است که خامنه‌ای در حکم انتصاب او به نمایندگی خودش در خراسان رضوی او را همانند سایر روحانیان دیگر، حجت‌الاسلام نامید. خامنه‌ای، داماد او ابراهیم رئیسی، از اعضای تیم مرگ در دادگاه‌های تابستان ۶۷ را نیز برای پنج سال، متولی آستان قدس رضوی کرده است.

———————————————————————————————————————

• علم‌الهدی نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی شد

Share