Share

مقامات فرانسه دو دختر زیر ۱۸ سال فرانسوی را به اتهام طرح‌ریزی حمله تروریستی به یک کنسرت در پاریس بازداشت کردند و پرونده آن‌ها را برای رسیدگی به مراجع قضایی فرستادند.

Paris1

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دفتر دادگستری شهر پاریس شنبه ۱۲ مارس / ۲۲ اسفند اعلام کرد، که بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد این دو دختر در مراحل مقدماتی طرح‌ریزی عملیات تروریستی بودند زیرا هیچ نوع سلاح یا مواد منفجره‌ای از آن‌ها کشف نشده است.

یکی از این دو دختر ۱۵ سال دارد که بر اساس حکم دادگاه باید در بازداشتگاه بماند. نفر دوم، ۱۷ ساله است و «تحت نظارت قضایی» به طور مشروط آزاد خواهد شد.

این دو دختر، که نامشان فاش نشده است، چهارشنبه ۹ مارس توسط نیروهای ضدترور در ارتباط با یک گروه تروریستی دستگیر شده بودند.

دولت فرانسه پس از حملات تروریستی ۱۳ نوامبر به چند نقطه در پاریس، پایتخت این کشور، گروه‌های تجسس ضدترور را مسئول کشف عاملان این حملات و جلوگیری از وقوع حمله‌های مشابه احتمالی کرده است.

در حمله‌های تروریستی نوامبر پاریس دست کم ۱۳۰ تن کشته و چند صد تن زخمی شدند. مسئولیت این حمله‌ها را داعش بر عهده گرفت.

رسانه‌های آلمان روز گذشته از وجود نام سه تن از مهاجمان به تالار باتکلان در فهرستی خبر دادند که از گروه دولت اسلامی به بیرون درز کرده است. سامی امیمور، عمر اسماعیل مصطفی و فؤاد محمد عقاد سه مظنونی هستند که در این حمله تروریستی دست داشتند.

این اسامی در سایت سوری «زمان الوصل» منتشر شده است.

Share