Share

حسین جعفری، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اعلام کرد که با آغاز بهار روزانه ۱۱ هزار تن زباله در تهران تولید می‌شود و این رقم نشان از افزایش ۴۰ درصدی زباله در روزهای پایانی سال دارد.

Tehran

به‌گزارش روزنامه شهروند مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند تهران از افزایش تولید زباله در تهران به‌ویژه زباله‌های حجیم در آخرین هفته‌ سال ٩۴ خبر داد و ‌گفت حجم تولید زباله تهرانی‌ها در آخرین روزهای سال ۴‌هزار تا ۱۱‌هزار تن افزایش یافته است و با توجه به خانه‌تکانی و نظافت شب عید، بر میزان تولید زباله‌های حجیم افزوده شده است.

به‌گفته او براساس تجربه سال‌های گذشته تولید زباله در شهر تهران به‌طور تقریبی در ۱۰روز اول اسفندماه  ۱۰‌درصد افزایش پیدا می‌کند و آن هم تحت‌ تأثیر خانه‌تکانی‌های شب عید است، اما در آخرین هفته ‌سال تولید زباله رکورد می‌زند و ٣٠ تا ۴۰ برابر بیشتر از حد معمول می‌شود.

این در حالی است که در روزهای عادی ‌سال تهرانی‌ها بین هفت تا ٧۵٠٠ تن زباله تولید می‌کنند.

شهروند نوشته است که این روزها در گوشه و کنار هر کوچه‌ای در تهران، هر جا سطل زباله‌ای هست، زباله‌ها نه فقط سطل‌ها را پر کرده‌اند که تا شعاع چندمتری سطل‌های زباله آکنده است از انواع وسایلی که روزی در خانه‌ای به کار می‌آمده و حالا در شمار دور ریختنی‌هاست.

Share