Share

محمد نظری، زندانی سیاسی‌ای که ۲۲ سال است در زندان به‌سر می‌برد نیاز به مداوای بیماری‌اش در بیمارستان دارد اما مسئولان مانع از بستری شدن او شده‌اند.

محمد نظری، زندانی سیاسی ۴۴ ساله‌ای که ۲۲ سال است زندانی‌ست

محمد نظری، زندانی سیاسی ۴۴ ساله‌ای که ۲۲ سال است زندانی‌ست

محمد نظری، زندانی سیاسی محبوس در بند چهار سالن ۱۲ زندان رجایی‌شهر کرج به دلیل درد در قفس سینه و مشکلات قلبی به بیمارستان منتقل شد ولی اجازه اقامت در بیمارستان به او داده نشد.

این زندانی سیاسی ۴۴ ساله نیمی از عمر خود را در زندان گذرانده و از سوی دادگاه مهاباد به حبس ابد محکوم شده است.

تقاضای عفو مشروط، مرخصی و درمان او به دلیل مخالفت دادگاه تاکنون بی‌پاسخ مانده است.

محمد نظری به اتهام همکاری با حزب دموکرات کردستان در زندان است. او در نامه‌ای که هفتم دی‌ماه سال گذشته منتشر شد، نوشته بود: «در سال ۸۰-۸۱ برای آزادی من پنج میلیون تومان می‌خواستند ولی به خاطر نداشتن و عدم پرداخت آن تاکنون در زندان هستم و همچنان ادامه دارد. در سال ۹۱ به دستور دادستانی کل کشور پرونده اینجانب مورد بازبینی قرار گرفت و بعد از چند ماه حکم عفو و آزادی از سوی دادگاه صادر شد ولی در آخرین مرحله اطلاعات با آزادی من مخالفت کردند….»

او که یک بار در سال ۹۱ با دوختن لب‌هایش دست به اعتصاب غذای ۴٩ روزه زده بود در آذرماه سال ۹۲ از ریاست قوه قضائیه، درخواست دادرسی مجدد کرده بود اما این درخواست به جایی نرسید.

مقامات امنیتی ایران پیشنهاد کرده بودند که این زندانی سیاسی با امضای توبه‌نامه و محکوم کردن احزاب سیاسی مخالف امکان آزادی خود را فراهم کند اما او با این پیشنهاد مخالفت کرده است.

Share