Share

سایت Khamenie.IR عصر پنجشنبه ۲۷ اسفند، مهم‌ترین جمله رهبر جمهوری اسلامی از نگاه کاربران را اعلام کرد. جمله‌ای پیش‌گویانه، تحریک‌آمیز و اخطاری که ظاهرا به قصد ایجاد رعب ادا شده است: رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید. این درست همان جمله‌ای است که بر سر در سیلوهای موشکی ایران نقش بسته است. روی موشک‌های بالستیک قدر نیز که سپاه پاسداران اخیرا آزمایش کرد، جمله‌ای به زبان عبری در نابودی اسرائیل نوشته بودند.

khamenei-88

برای چهارمین مرتبه، عبارتی تحریک‌آمیز علیه اسرائیل، به عنوان مهم‌ترین جمله سال خامنه‌ای معرفی شد. این ششمین بار است که جمله سال رهبر جمهوری اسلامی به محک کاربران سایت او گذاشته می‌شود. سنت این اعلام به پنج سال قبل برمی‌گردد.

چهار مورد از جملات برگزیده در شش مرتبه گذشته، ضد اسرائیلی بوده‌اند. گزینه سال ۱۳۹۳ این بود: «ملت عاشق مبارزه با صهیونیست‌هاست.»

دومین جمله منتخب کاربران سایت خامنه‌ای در سال ۹۴، یک پاراگراف کامل است: «از ادبیات دشمن استفاده نکنید. دشمنان انقلاب از روز اول آمدند تعبیر ادبیات تندرو و میانه‌رو را مطرح کردند؛ فلانی تندرو است، فلان جریان تندرو است، فلان جریان میانه‌رو است. آن روز، از همه تندروتر هم از نظر آنها امام بزرگوار بود؛ امروز هم از همه تندروتر، به‌نظر آنها این بنده حقیر هستم.»

سومین جمله منتخب، حاوی واژه “نفوذ” است که کلمه کلیدی در اکثر سخنرانی‌ها و مواضع خامنه‌ای است: « ملت بزرگ ایران این شیطان بزرگ را از کشور بیرون کرد؛ نباید بگذاریم دوباره برگردد؛ نباید بگذاریم از در رفت، از پنجره برگردد؛ نباید اجازه بدهیم نفوذ پیدا کند.»

سایت خامنه‌ای می‌‌نویسد حدود ۲۰هزار پیامک و نظر برای سنجش مهم‌ترین جمله او در فاصله ۱۷ تا ۲۵ اسفند دریافت شده‌اند.

جمله صدرنشین از دل این اظهارات بیرون آمده است: «بعد از اتمام  مذاکرات هسته‌ای، شنیدم صهیونیست‌ها گفتند فعلاً با این مذاکراتی که شد، تا ۲۵ سال از دغدغه ایران آسوده‌ایم؛ بعد از ۲۵ سال فکرش را می‌کنیم… بنده در جواب عرض می‌کنم اولا شما ۲۵ سال آینده را نخواهید دید. ان‌شاءالله تا ۲۵سال دیگر، به‌توفیق الهی و به‌فضل الهی چیزی به‌نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت؛ ثانیاً در همین مدت هم روحیّه اسلامی مبارز و حماسی و جهادی، یک لحظه صهیونیست‌ها را راحت نخواهد گذاشت؛ این را بدانند.»

«جملات مهم» خامنه‌ای در سال‌های گذشته به انتخاب کاربران سایت او:

● سال ۹۳: ملت عاشق مبارزه با صهیونیست‌هاست.

● سال ۹۲: اگر غلطی از رژیم صهیونیستی سر بزند، جمهوری اسلامی تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.

● سال ۹۱: من دیپلمات نیستم، من انقلابی‌ام.

● سال ۹۰: ما در قضایاى ضدیت با اسرائیل دخالت کردیم. نتیجه‌اش پیروزى جنگ سى‌وسه روزه و پیروزى جنگ بیست‌ودو روزه بود.

● سال ۸۹: پایداری و هوشیاری مردم در مقابل فتنه ۸۸ موجب واکسینه شدن کشور و مردم در مقابل میکروب‌های سیاسی و اجتماعی شد.

این جمله و میکروب خواندن معترضان موجی از واکنش را در شبکه‌های اجتماعی و نزد فعالان مدنی دامن زده بود.

——————————————————————————————-

اعلام مهم‌ترین جمله آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۹۳

“جمله برتر” آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۹۲ اعلام شد

Share