Share

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی چند تن از فعالان مدنی و اعضای خانواده‌های زندانیان سیاسی و عقیدتی را که هنگام تحویل سال مقابل زندان اوین تحصن کرده بودند مورد ضرب و شتم قرار دادند.

تجمع چند تن از فعالان مدنی و اعضای خانواده‌های زندانیان سیاسی و عقیدتی هنگام تحویل سال مقابل زندان اوین

تجمع چند تن از فعالان مدنی و اعضای خانواده‌های زندانیان سیاسی و عقیدتی هنگام تحویل سال مقابل زندان اوین

به گزارش هرانا، تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، چند تن از فعالان مدنی از جمله هواداران محمدعلی طاهری، بنیانگذار مؤسسه فرهنگی هنری «عرفان حلقه» که هم‌اکنون زندانی است، و بستگان تعدادی از زندانیان عقیدتی سیاسی که به مرخصی نوروزی اعزام نشده بودند، هنگام تحویل سال جلوی زندان اوین تحصن کرده بودند تا سال جدید را در نزدیکی بستگان خود آغاز کنند، اما برخی از این افراد از جمله پدر زندانی سیاسی آتنا فرقدانی، هنرمند نقاش و فعال مدنی حقوق کودکان و فرهاد میثمی، فعال مدنی توسط نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

محمد نوری‌زاد، روزنامه‌نگار، مستند‌ساز و فعال مدنی که در میان افراد حاضر در مقابل زندان اوین حضور داشت گفت ۱۵ نفر از مأموران لباس شخصی اجازه ورود به خانواده‌ها را ندادند و قصد داشتند حاضران را پراکنده کنند.

نوری‌زاد شاهد بوده که حدود ساعت هشت صبح یکشنبه اول فروردین یکی از مأموران به خانواده‌ها حمله کرد و به صورت پدر آتنا فرقدانی سیلی زد و یک جوان را «زیر مشت و لگد» گرفت.

به‌گفته او این مأمور فرهاد میثمی را با مشت و لگد کتک زد.

در میان تجمع‌کنندگان اکرم نقابلی، مادر سعید زینالی زندانی سیاسی کرد، معصومه دهقان همسر عبدالفتاح سلطانی وکیل زندانی و محمد ملکی، نخستین رئیس دانشگاه تهران پس از انقلاب نیز حضور داشتند.

در ایام نوروزی بسیاری از زندانیان سیاسی و عقیدتی مرخصی دریافت نکرده‌اند.

Share