Share

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در نشست خبری با رسانه‌های پاکستانی در اسلام‌آباد از تمایل ایران برای «حل و فصل اختلاف‌نظرهای موجود» بین ایران و عربستان سعودی خبر داد.

rouhani pakestan

روحانی برای سفری دو روزه به پاکستان رفته و با مقام‌های ارشد این کشور دیدار کرده است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، روحانی در این نشست خبری که عصر شنبه هفتم فروردین، پیش از بازگشت به تهران برگزار شد، گفت: «علاقمند به افزایش تنش‌ها با عربستان سعودی نیستیم».

رئیس جمهوری ایران درباره اختلافات تهران و ریاض گفت: «در گذشته نیز اختلاف نظرهایی بین ایران و عربستان سعودی در زمینه داعش و دیگر گروه‌ها وجود داشت و این تأکید وجود دارد که باید با گروه‌های تروریستی مقابله شود».

روحانی با اشاره به جایگاه ایران و عربستان «در جهان اسلام»، گفت: «اگر مشکلی بین دو کشور وجود دارد باید حل و فصل شود و کشورهایی از جمله پاکستان برای حل این مشکل تلاش کرده اند».

با تشدید تنش بین تهران و ریاض، وزیر دفاع پاکستان با لغو سفر خود به تهران گفته بود که چنانچه تمامیت ارضی عربستان دچار تهدید شود، از عربستان حمایت خواهد کرد. مقامات این کشور با وجود محکوم کردن ایران، اعلام کرده بودند که فعلاً قصد ندارند دست به اقدامی عملی بزنند.

روحانی برای سفری دو روزه و دیدار با مقام‌های ارشد پاکستان، جمعه ششم فروردین وارد اسلام‌آباد شد. این اولین سفر رئیس جمهوری ایران به پاکستان پس از لغو تحریم‌های ایران است.

او در این سفر با محمدنواز شریف، نخست وزیر پاکستان و فعالان تجاری و اقتصادی این کشور دیدار کرد و گفت که ایران تأمین امنیت انرژی پاکستان را بر عهده می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: روحانی: تامین امنیت انرژی پاکستان را به عهده می‌گیریم

Share