Share

علی صوفی، یکی از اعضای ستاد شورای‌ عالی اصلاح‌طلبان می‌گوید که ۵۲ نامزد در انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی از سوی اصلاح‌طلبان حمایت می‌شوند.

Mideast Iran Elections

صوفی در گفت‌وگویی با روزنامه شرق که امروز چهارشنبه ۱۸ فروردین چاپ شده، افزود که شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان «در برخی از حوزه‌ها سکوت کرده، در برخی از حوزه‌ها هم علاوه بر نامزدهای اصلاح‌طلب، از نامزدهای مستقل و در برخی حوزه‌ها هم از برخی نامزدهای اصولگرای معتدل حمایت کرده که این تعداد بسیار اندک است.»

به گفته او در بین ۵۲ نامزدی که شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان برای دور دوم معرفی کرده، تعداد اصولگرایان معتدل چهار نفر است.

بر پایه این گزارش، شورای سیاست‌گذاری در حوزه‌های انتخابیه «مهریز، بهاباد، خاتم، ابرکوه و بافق» از استان یزد، یکی از حوزه‌های استان مرکزی، کل استان مازندران، یکی از حوزه‌های استان گلستان، شهر کرمانشاه، یکی از حوزه‌های استان کردستان، یکی از حوزه‌های استان زنجان، آبادان، ایذه و مسجدسلیمان و یکی از حوزه‌های چهارمحال‌و‌بختیاری سکوت کرده است.

دور دوم انتخابات مجلس، دهم اردیبهشت سال جاری در ۵۶ حوزه برای انتخاب ۶٩ نماینده بین ١٣٨ نفر از کاندیداهای راه‌یافته به دور دوم برگزار می‌شود.

۲۲۱ کاندیدا نیز در انتخابات روز جمعه هفتم اسفند ۱۳۹۴ موفق شدند که یک چهارم آرا را به دست بیاورند.

Share