Share

امیر حقیان، رئیس کمیسیون تحقیق و نظارت شورای شهر تبریز می‌گوید هنوز اتهام سه عضو این شورا که بازداشت شده‌اند، مشخص نیست.

یکی از جلسات شورای شهر تبریز

یکی از جلسات شورای شهر تبریز

حقیان به سایت محلی «ائل‌خبر» گفت که «هنوز مستنداتی در این مورد که چرا این افراد از شورای شهر تبریز دستگیر شده‌اند، به دست ما نرسیده است.»

خبرگزاری فارس روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین گزارش داده بود که به دنبال بازداشت دو نفر از اعضای شورای شهر تبریز، سومین عضو این شورا نیز به علت «تبانی و رانت‌خواری در مجموعه شهرداری و شورا» دستگیر شده است.

سعید شبستری خیابانی معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی نیز به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) گفت: «شنیده‌های ما نیز حاکی از بازداشت سومین عضو شورای اسلامی شهر تبریز است.»

جلسات شورای شهر تبریز که ۲۱ عضو دارد، در سال جدید هنوز برگزار نشده است.

احتشام حاجی‌پور، رئیس شورای شهر تبریز نیز به خبرگزاری میزان گفته است تا زمانی که اتهام اعضای دستگیر شده ثابت نشود، نمی‌توان در رابطه با وقایع پیش آمده اظهار نظر کرد.

او افزود: «اگر تخلف هر عضو شورای محرز شود و برای وی حکم قطعی صادر کنند؛ حکم در هیئت حل اختلاف مطرح و در نهایت تصمیم گرفته می‌شود که عضو متخلف خلع عضویت شده و نفر جایگزین به جای وی در پارلمان شهری حضور پیدا کند.»

به‌گفته حاجی‌پور در صورتی که پنچ یا ش نفر از اعضای شورای شهر تبریز در پرونده اختلاس دستگیر شوند؛ باز هم شورا از رسمیت نیفتاده و جلسات آن را با سه چهارم اعضا برگزار خواهد شد.

یکشنبه آینده نخستین جلسه شورای شهر تبریز پس از اتفاقات اخیر خواهد بود.

حکمت‌علی مظفری، رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی پیش‌تر در مورد بازداشت یکی از اعضای شورای شهر تبریز گفته بود که «متهم با اخذ رشوه از مجموعه کارکنان شهرداری به آن‌ها قول انتصاب در برخی پست‌های شهرداری را می‌داده و از طریق تبانی، پیشنهادات مورد نظر آن‌ها را پیگیری کرده است.»

Share